POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest20.04.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Machaj i Danielak na pierwszym planie

02.12.2017 Autor: ŁJ Źródło: własne


Mateusz Machaj i Karol Danielak są najbardziej widoczni po całej rundzie jesiennej od strony liczbowej piłkarze. Machaj z 12 bramkami na koncie został liderem strzelców drużyny, natomiast co do Danielaka można powiedzieć, że od niego trener zaczynał ustalanie składu. Obrońca-pomocnik Chrobrego zagrał we wszystkich 24 ligowo-pucharowych meczach z udziałem pomarańczowo-czarnych.

Mateusz Machaj w Chrobrym jest od początku 2016 roku, ale zwłaszcza teraz potwierdził, jak ważne ogniwo stanowi dla zespołu. W ciągu jednej rundy zdobył więcej bramek niż na przestrzeni całego sezonu 2016/17. Wtedy miał ich 7, teraz już 12. Dziewięć z tych goli zdobył w spotkaniach ligowych i to daje mu pozycję wicelidera w klasyfikacji strzelców. 
Znaczenie Machaja najbardziej widać na tle innych, bo drudzy w wewnętrznym zestawieniu Konrad Kaczmarek i Przemysław Trytko strzelili po 4 bramki. Trzy razy mniej to już zdecydowanie wyraźna różnica. "Dwunastka" Machaja to zresztą 40 procent całego bramkowego dorobku Chrobrego w Nice 1 Lidze i Pucharze Polski.

Za to Machaj mniej niż zwykle zaliczył asyst. Taką czystą ma tylko jedną podczas gdy najlepszy Łukasz Szczepaniak 5-krotnie poprzez podanie otwierał drogę do bramki. Trzeba jednak pamiętać, że Machaj często w inny sposób brał udział w golach zdobywanych przez Chrobrego, a w części tych swoich pomocy od innych nie potrzebował (co widać na przykładzie goli z karnych, ale też wolnych czy takich z gry po strzałach z dystansu).

Ci, którzy strzelają i asystują siłą rzeczy zawsze wybijają się na pierwszy plan, ale nie można przejść obojętnie obok Karola Danielaka, któremu fizyczne przygotowanie pozwoliło zagrać we wszystkich meczach w lidze i PP. Łącznie było ich 24. Zdecydowaną większość (23) zaczynał od pierwszej minuty przy czym nie został zmieniony ani razu. Suma minut na boisku robi więc wrażenie - 2115. Żaden inny piłkarz Chrobrego nie dobił do poziomu dwóch tysięcy. Najwięcej występów:
24 - Karol Danielak
 
Najwięcej występów w "11":
23 - Karol Danielak, Mateusz Machaj 
 
Najwięcej pełnych występów: 
23 - Karol Danielak
 
Najmniej występów:
4 - Ariel Wawszczyk

Najwięcej minut na boisku:
2115 - Karol Danielak

Najmniej minut na boisku:
301 - Maciej Kona

Najczęściej zmieniany:
14 - Jakub Bach

Najczęściej wchodzący:
14 - Jakub Borecki

Najwięcej bramek:
12 - Mateusz Machaj

Najwięcej asyst:
4 - Łukasz Szczepaniak

Klasyfikacja kanadyjska:
13 - Mateusz Machaj

Najwięcej bramek samobójczych:
1 - Karol Danielak

Najwięcej żółtych kartek:
9 - Michał Ilków-Gołąb

Najwięcej czerwonych kartek (bezpośrednio pokazanych):
1 - Bartosz Machaj

Najstarszy:
32 lata - Michał Ilków-Gołąb

Najmłodszy:
20 lat - Jakub Bach

Najbardziej popularna jedenastka (w nawiasie liczba występów w "11"):
Janicki (19) - Ilków-Gołąb (21), Michalski (20), Stolc (21), Danielak (23), Mandrysz (18), Gąsior (14), Bach (17), Machaj M. (23), Szczepaniak (11), Kaczmarek (12). 

* Konrad Kaczmarek i Przemysław Trytko mieli taką samą liczbę występów w "11", jednak Kaczmarek ogółem tych występów miał więcej (22:17), a co za tym idzie więcej spędzonych na boisku minut (1134:797).
 
 
Zobacz także: 

Tagi

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#