POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

MZKS chrobry głogów S.A.Biznes

Żeby ten mecz miał historię

05.12.2018 Autor: AM / ŁJ Źródło: własne


Pochodzi z Nowej Soli, kibicuje klubowi z Warszawy, ale bywa też na stadionie w Głogowie i finansowo wspiera Chrobrego. Poznajcie Radosława Melcera, właściciela sklepu Electio, który pomimo pewnie większych emocjonalnych więzi z innymi miejscami w Polsce jest jednym ze sponsorów klubu, a tym samym członkiem Klubu Biznesu Chrobrego. Jego historia buduje otoczkę wokół meczu Chrobrego z Legią Warszawa.

Od początku. Urodził się w Nowej Soli.  Jakiś czas temu przeniósł się jednak do Głogowa, bo ma tutaj żonę - Justynę i córeczkę Gosię, otworzył tu własną działalność i w ten sposób jego prywatne i zawodowe życie krzyżuje się w tym momencie z dwoma klubami. I tak się złożyło, że oba zagrają teraz ze sobą. 
- Zaczęło się od tego, że w czasach szkolnych za odłożone pieniądze kupiłem szalik Legii, tak po prostu - mówi o początkach swojej sympatii do stołecznego klubu. - Wszystko zależy od terminarza, czasu, rodziny, firmy, ale staram się zaliczyć z dziesięć, piętnaście meczów w sezonie. Drugie tyle to wyjazdy na spotkania rozgrywane poza Warszawą. I nie jest tak, że tylko gdzieś w pobliżu, jak do Poznania, gdzie świętowano mistrzowski tytuł, bo trafił się też choćby Madryt w Lidze Mistrzów. Mega sprawa.  

Dzięki zaproszeniu ks. kan. Stanisława Brasse, który jest klubowym kapelanem, na początku roku jego losy zeszły się z Chrobrym. Zasponsorował jedno ze spotkań Klubu Biznesu, do którego po kilku kolejnych miesiącach formalnie dołączył, wykupując jeden z oferowanych pakietów: Business Club Brązowy. Logo sklepu, który prowadzi, można zobaczyć m.in. na oficjalnej stronie klubu, a z czasem stadionie. To świadomy partner klubu, który daje coś od siebie, ale też potrafi korzystać z marki klubu, do czego otrzymał prawa. Dlatego w samym sklepie nie trudno znaleźć akcesoria z herbem Chrobrego.
- Zawsze byłem związany ze sportem - mówi. - Ojciec brał udział w mistrzostwach Polski w kajakach w czasach, gdy w Nowej Soli był mocny klub. Dlatego naturalną koleją rzeczy jest dla mnie to, że jeśli piłka i Głogów, to Chrobry. Jestem zdania, że gdy żyjemy w jakiejś społeczności, obracamy się wśród niej, to powinniśmy wspierać lokalne inicjatywy i kluby, promować je. I tym samym  promować siebie, bo ja w ten sposób promuję swoją działalność. I jestem z tego zadowolony.

Nic więc dziwnego, że do losowania, w wyniku którego utworzyła się meczowa para Chrobry-Legia podszedł szczególnie. To dla niego wyjątkowe wydarzenie, którego po części, będąc tak blisko klubu, jest gospodarzem.
- Oczywiście obejrzałem je na żywo - opowiada. - Rozmawialiśmy z chłopakami i mówiliśmy, że chcielibyśmy, aby to był Chrobry. Od razu rozdzwonił się telefon, bo każdy chciał bilet, więc cały dzień chodziłem taki - można powiedzieć - pobudzony. Dzięki temu, że wspieram klub, mam wejściówkę ze specjalnymi przywilejami. Będę mógł być blisko piłkarzy, bliżej szatni, obejrzeć konferencję prasową… Poprzez sponsoring mam możliwość bliższej obecności. Bliżej się nie da. 

Faworyt meczu jest oczywisty, ale nie wchodzi w dyskusję na temat końcowego wyniku.
- Chciałbym, aby ten mecz miał jakąś historię. Nie, że Legia przyjedzie, gładkie 5:0, tylko żeby to był bardziej wyrównany mecz, walki. Chrobry na pewno będzie chciał się pokazać i - jak to się mówi - chłopaki będą jeździli na tyłkach. O to chodzi, żeby coś z tego zostało. Gdyby była jakaś dogrywka, może karne… super. Z drugiej strony myślę, że w osiemdziesięciu procentach zależy to od nastawienia Legii. W tej chwili jest duża rywalizacja w jej składzie. Ostatnio w Lubinie z przodu zagrał 18-letni Kulenovic. Lopez był na ławce, a Kante w ogóle nie przyjechał, więc zagrał tak naprawdę trzeci w kolejności napastnik. Pewnie i teraz pokaże się kilku rezerwowych. Na pewno Pazdan, który nie gra. Pewnie Remy, aby łapał minuty, bo na pełne dziewięćdziesiąt chyba nie jest gotów. Poza tym Malarz w bramce, który w tej chwili ma sporo do udowodnienia, bo z bramkarza numer jeden stał się tym trzecim. Wszystko zależy od nastawienia. Jeśli przyjadą jak po swoje, będzie bardzo ciężko. Liczę jednak na dobry mecz. Żeby Głogów go sobie zapamiętał, tak jak pamięta ten z 1980 roku. I żeby za ileś lat znów robili sobie zdjęcia z tymi piłkarzami, którzy zagrają przeciwko Legii teraz.

Cały artykuł ukaże się w programie meczowym "Chrobry-Legia". 8-stronnicowy program będzie rozdawany na stadionie przed spotkaniem Pucharu Polski.

 


W sklepie Electio każdy kibic może wyposażyć się w "klubowe" akcesoria do swojego telefonu

 

Chrobry Głogów S.A.

Adres: ul. Rudnowska 17B, 67-200 Głogów

Kontakt:

tel. 076 835 61 93 (sekretariat)

fax 076 835 68 84

Internet: www.chrobry-glogow.pl

E-mail: sekretariat@chrobry-glogow.pl

Sukcesy sportowe: 8 sezonów w II lidze: 1984/85, 1985/86, 1986/87, 1991/92, 1993/94 (8. miejsce), 1994/95, 1995/96, 1996/97; 1/2 finału Pucharu Polski - 1979/80

Chrobry Głogów to najstarszy i największy klub sportowy w mieście, a także największa i najnowocześniejsza baza sportowa w regionie. Jego piłkarskie początki sięgają 1946 roku. Obecnie, już jako Spółka Akcyjna, dysponuje dużą bazą treningową, w skład której wchodzą m.in. stadion z kilkoma płytami, hala, baseny, korty tenisowe i odnowa biologiczna. Piłkarska część Chrobrego to natomiast klub wraz z Akademią Piłki Nożnej z łącznie dwudziestoma zespołami. W najmłodszych szkolą się kilkuletnie dzieci, najstarszy – będący wizytówką Chrobrego - występuje w drugiej lidze. Dzięki temu, że z bazy sportowej korzystają tysiące, a kolejne tysiące losami klubu się interesują, Chrobry Głogów jest atrakcyjnym miejscem biznesowym. Świetnym dla reklamy i bogatym w organizacyjne możliwości. Ty także przyłącz się do gry! Zapraszamy do współpracy.

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele