POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest25.10.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Zaplecze techniczne

W 2012 roku, po zapleczu piłkarskim i magazynie na sprzęt przed halą, do użytku oddano kolejny większy budynek. To obiekt z jednym pomieszczeniem użytkowym o powierzchni 191 metrów kwadratowych na sprzęt ogrodniczy. Korzystają z niego pracownicy dbający między innymi o pielęgnację boisk trawiastych i pozostałych terenów Spółki. Do swojej dyspozycji mają znajdujących się wewnątrz kilka pojazdów i urządzenie. Wszystkie zostały zakupione w 2009 roku, a każde spełnia inną funkcję.
 
 

  
 
 
 
Kibice przychodzący na odbywający się na stadionie mecz ligowy widzą skoszoną, zieloną i uformowaną w regularne wzory murawę. To efekt finalny. Aby utrzymać ją w takim stanie przez niemal cały rok, potrzeba mnóstwo pracy. Człowieka i sprzętu. Dlatego do pielęgnacji przeznacza się kilka maszyn o różnym zastosowaniu. Za utrzymanie jakości boiska odpowiedzialny jest między innymi aerator Terra Spike, który napowietrza trawnik i spulchnia ziemię. Piaskarka zapewnia lepszą przepuszczalność trawy dla powietrza i wody i utrzymuje jej równą nawierzchnię. Nie bez znaczenia są specjalne odżywki i nawozy, które równomiernie rozprowadzają rozsiewacz lejkowy czy opryskiwacz. Proces pielęgnacji dopełniają oczyszczarka Terra Clean i kosiarka wrzecionowa. Pierwsze z urządzeń szybko zbiera zanieczyszczenia takie, jak liście, papier, nasiona z drzew i inne przedmioty. Dodatkowo, w Głogowie estetyce trawnika nadaje jego koszenie w regularne wzory - przykładowo, w ciemno-jasne pasy. Pomocna do tego jest wspomniana kosiarka wrzecionowa. Do sztucznej murawy wykorzystuje się natomiast szczotkę Terra Brussh – jej ułożone listwy powodują wyjątkowo równomierne rozprowadzenie materiału wypełniającego (w tym przypadku granulatu), co wydłuża drogą toczenia się piłki na sztucznej murawie oraz zapobiega skaleczeniom.
 
   
 
 
     
  

 

 

 
 
Ponadto są piaskarka, opryskiwacz, kosiarki czy ciągniki Shibaura. Do tych ostatnich mocuje się nie tylko w/w elementy, ale też niezbędne zimą pługi - odśnieżny i wirnikowy z kominem wyrzutu. To dzięki nim zimą płyta ze sztuczną nawierzchnią jest użytkowana bez przeszkód nie tylko przez zespoły Chrobrego, ale też wiele innych z zewnątrz przygotowujących się na niej do rundy wiosennej. 
 
   
 
  
 
 

Galerie

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#