POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest22.01.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Złoty Certyfikat PZPN

Od 2019 roku Akademii Piłki Nożnej Chrobrego Głogów posiada Złoty Certyfikat nadany przez PZPN. Chrobry jest jedną z czterech na Dolnym Śląsku i jedną ze 116 w Polsce akademii z takim wyróżnieniem dotyczącym szkolenia w kategoriach U-6 - U-13. Certyfikat z rąk prezesa Dolnośląskiego ZPN Andrzeja Padewskiego odebrali w Dzierżoniowie dyrektor Zbigniew Prejs i koordynator APN Grzegorz Nowak. 

W Dzierżoniowie na odbiór czekało 28 odznaczeń, bo tyle dolnośląskich szkółek pomyślnie przeszło proces certyfikacji. Chrobry Głogów jest jednym z czterech klubów w województwie posiadającym Certyfikat Złoty. Poza nim są to Śląsk Wrocław, Pogoń Pieszyce i Polonia-Stal Świdnica. Łącznie w Polsce jest 688 certyfikowanych szkółek. 116 złotych, 144 brązowe i najwięcej srebrnych: 428. 
 
 

Aby otrzymać jeden z certyfikatów, kluby musiały spełnić szereg kryteriów dotyczących kwestii formalno-prawnych, infrastruktury, liczebności drużyn, kwalifikacji trenerów czy wdrożonego programu szkoleniowego. Jeden z trzech poziomów te wymagania ściślej reguluje. Na przykładzie Chrobrego z Certyfikatem Złotym wiemy, że klub zgłosił swoich 14 drużyn z ponad 20 trenerami. Treningi muszą odbywać się według długofalowego planu wpisanego do systemu internetowego na odpowiednio dużych dla danej kategorii boiskach. Jasno określony jest nawet sprzęt do prowadzenia zajęć, na przykład rozmiar piłek czy bramek, różny dla kategorii wiekowych. Każde zajęcia musi prowadzić trener posiadający uprawnienia minimum na poziomie UEFA B, a jeśli liczebność grupy przekracza 12 zawodników, wymagany jest drugi trener posiadający licencją UEFA C lub wyższą. PZPN na podstawie tych i wielu innych wytycznych kontroluje certyfikowane szkółki m.in. poprzez niezapowiedziane wizyty. Ich wynik ma wpływ na to czy akademia utrzyma przyznane jej odznaczenie. 

Z czym wiąże się posiadanie Złotego Certyfikatu? To prestiż skoro o certyfikat ubiegało się ponad 1000 podmiotów, a otrzymało go niespełna 700, w tym tylko 116 koloru złotego. Mieć certyfikat, zwłaszcza ze złotą gwiazdką, to znaczy być w elitarnym gronie. O innych czynnikach mówi trener koordynator Akademii Piłki Nożnej Grzegorz Nowak. 
- Obecność w takim gronie jest dla nas zaszczytem, ale zdajemy sobie sprawę z naszych braków i dalszej pracy, którą należy wykonać. Certifikat do tego obliguje i wymusza rozwój. Jest przyznany czasowo, a nam zależy na jego utrzymaniu. Jego posiadanie to dla rodziców poniekąd gwarancja bezpieczeństwa i wysokiej jakości pracy z młodymi zawodnikami. Oznacza spełnianie najwyższych standardów szkoleniowych i posiadanie kadry trenerskiej z kwalifikacjami niezbędnymi do prowadzenia treningów na wysokim poziomie. 

Za stopniem certyfikacji idą też pieniądze przekazywane na rozwój akademii, choć wysokość wsparcia nie została jeszcze dokładnie określona (szacunkowo to poziom nawet do kilkuset tysięcy złotych). 
- Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich został wsparty przez polski rząd. W ciągu trzech lat (2020 - 2022) dofinansuje on projekt łączną kwotą 130 mln zł. Pieniądze, które trafią na konta szkółek będą przeznaczane na dofinansowanie wydatków szkółki piłkarskiej w trzech obszarach: wynagrodzeń trenerów, podwyższania kwalifikacji trenerów czy wynajmu obiektów sportowych - czytamy w folderze opisującym cały projekt.  
 
 
 

Galerie

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#