POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest26.10.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Cheerleaderki

 

 

 

KADRA TRENERSKA

Katarzyna Jaskólska-Pitoń

 

Magdalena Frala

Sylwia Smęda

Natalia Szachniewicz

 

 

 

 

 

 

Paulina Pawlik

 

Wiktoria Pacholska

 

Marcelina Minkus

 


 

 

 

 

 

Oliwia Kowal

 

Julita Kotula

 

Julia Kaczmarek

 

   

Sandra Szenknecht

Daria Buczek


Natalia Kowal

   
Paulina Kaźmierska


Paulina Wzorek

 

Paulina Jańczak
   
Alicja Pacholska

 

Małgorzata Grzesik

 

Małgorzata Grzesik

 


POCZĄTKI I DZIŚ

Od początku sezonu 2009/2010 grupa kilkunastoletnich dziewczyn urozmaica spotkania ligowe z udziałem głogowskiej drużyny, co jest ewenementem w niższych klasach. Działające pod szyldem MZKS-u dziewczęta przygodę z tańcem i pomponami zaczęły w 2009 roku.
- Początki były trudne, bo istniały spore obawy co do tego, czy uda się zebrać liczną grupę osób - powiedziała trener Katarzyna Pitoń. - Tym bardziej, że taniec na trawie wyraźnie różni się od tego na hali. Stworzenie grupy zdawało się więc być czymś niemożliwym, a jednak udało się i obecnie całkiem fajnie to funkcjonuje.
Młode głogowianki już wtedy występowały przed przekraczającą okrągły tysiąc publicznością, co, jak same przyznawały, wiązało się z tremą.
- Takim występom towarzyszy obawa przed tym, że pomylimy się w układzie, coś nie wyjdzie tak, jak powinno, ale jakoś sobie radziłyśmy i, co najważniejsze, wspierałyśmy się nawzajem - mówiła Anna Robak, jedna z tancerek. - Zżyłyśmy się ze sobą i już nie potrafiłybyśmy żyć bez tego tańca, zajęć ze sobą.
- Choć zdarzały się wpadki, jak choćby upadek którejś z dziewczyn, ale ogółem nie było źle - przyznawała z kolei inna z przedstawicielek grupy Marta Książkiewicz.
Głogowskie cheerleaderki trenują dwa razy w tygodniu po dwie godziny. W przypadku występu podczas meczu piłkarskiego, spotykają się na godzinę przed nim, by przypomnieć sobie układy.
- Poświęcamy temu wiele pracy - kontynuuje Katarzyna Pitoń. - Wiele rozciągania, sporo akrobacji, by później zaprezentować przerzuty bokiem, tzw. rundaki, fiflaki, czy piramidę. To wszystko wychodzi coraz lepiej, więc warto poświęcić temu te kilka godzin.
Renoma grupy systematycznie rośnie, bo występy cheerleaderek nie ograniczają się tylko do meczów piłkarzy nożnych Chrobrego.
- Zapraszają nas na różne występy gościnne bądź charytatywne. Kiedyś byłyśmy w Jarzmanowej przy okazji otwarcia boiska Orlik i w Polkowicach podczas Prezentacji Niepełnosprawni Sprawnym, w co dziewczynki bardzo się zaangażowały i ich występ spodobał się na tyle, że zebrały oklaski i nawet zostały poproszone o bis - chwali swoje podopieczne trener Pitoń.
Jednak cechą charakterystyczną dziewczyn jest nie tyle taniec, co... pełne werwy charaktery.
- Początki musiały być szczególnie trudne dla trenerki - przyznaje z uśmiechem Marta Książkiewicz. - Wydaje mi się, że z dziewczynami na ogół ciężko się pracuje. Nie o to chodzi, że mamy trudne charaktery, ale o hałas. Jesteśmy dosyć głośne i ciężko nad nami zapanować, ale myślę, że mimo wszystko i tak idzie nam całkiem dobrze.

A Katarzyna Pitoń nie zaprzecza.
- Dziewczyny są rozgadane, zwariowane i roześmiane. Ale osobiście nie wyobrażam sobie pracy bez nich - kończy opiekunka zespołu. 

 

 


 


 

 

 

 

 

 

Galerie

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#