POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Herb Chrobry
Dzisiaj jest18.01.2022
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Wychowankowie

Historia Chrobrego Głogów pamięta wychowanków, którzy, kończąc swoją karierę piłkarską, mogą o sobie powiedzieć, że coś osiągnęli. Grali i zdobywali bramki w Ekstraklasie, występowali za granicą kraju. Tutaj przybliżamy sylwetki ostatnich zawodników Chrobrego, którzy w Głogowie zaczynali swoją przygodę z piłką, co okazało się być początkiem czegoś większego.

 

 

 

MACIEJ SOBOŃ

Maciej Soboń w pierwszej drużynie Chrobrego Głogów debiutował mając 17 lat. Od razu zaczął od drugiej ligi, będącej w sezonie 1996/97 zapleczem Ekstraklasy.
W sezonie 1999/00 trafił do Górnika Polkowice, barwy którego reprezentował kilka kolejnych lat. Z Górnikiem awansował do Ekstraklasy, na boiskach której jesienią 2003 roku zdobył jedną bramkę przy siedmiu występach. Trafił w 7 kolejce. Górnik przegrał wówczas u siebie z Widzewem Łódź 2:3 (bramka Sobonia była tą na 2:0 dla polkowiczan).
Na najwyższym szczeblu rozgrywkowych był też jako zawodnik GKS-u Katowice.
Do Chrobrego wracał dwukrotnie. Najpierw w roku 2006, a później w 2011. W międzyczasie zaliczył kilka poziomów. Z polkowickim klubem zaczął od czwartej ligi, by skończyć na pierwszej. W sezonie 2010/11 właśnie w pierwszej lidze zaliczył 22 występy, zdobywając przy tym jednego gola.

 

Imię i nazwisko: Maciej Soboń.
Data i miejsce urodzenia: 12.04.1979, Kłodzko.
Pozycja: pomocnik.
Kluby w karierze: Chrobry Głogów, Górnik Polkowice, GKS Katowice.  

 
 

PAWEŁ WOŹNIAK

16 lat miał Paweł Woźniak, gdy otrzymał okazję zadebiutowania w pierwszej, wtedy występującej w drugiej lidze (zaplecze Ekstraklasy), drużynie. Po udanej rundzie jesiennej sezonu 1996/97, gdy na boiskach drugiej ligi w trzynastu rozegranych meczach zdobył trzy bramki, przeszedł do przedstawiciela Ekstraklasy - Zagłębia Lubin. Na najwyższym szczeblu rozegrał dwanaście spotkań, rywalizując m.in. z Ruchem Chorzów, Lechem Poznań, Górnikiem Zabrze czy Legią Warszawa, do której trafił w 1998 roku.
Po przygodzie w stolicy, wybrał Austrię. Z klubem ASKÖ Pasching występował w tamtejszej ekstraklasie (bilans 9-1).
Pobyt za granicą nie trwał jednak długo i po kilku miesiącach zawodnik powrócił do kraju. Z Orlenem Płock zagrał w półfinale Pucharu Polski przeciwko Wiśle Kraków ("Nafciarze" przegrali 1:2 i 0:3), a ponadto reprezentował barwy jeszcze m.in. Śląska Wrocław.
W Chrobrym ponownie zobaczyliśmy go w sezonie 2009/10. Przez półtora roku gry w trzeciej lidze dla głogowskiego MZKS-u zdobył cztery gole. Ostatni padł 11 listopada 2010 (Chrobry pokonał w Głogowie Polonię/Spartę Świdnica 4:1).

Imię i nazwisko: Paweł Woźniak.
Data i miejsce urodzenia: 11.10.1978, Głogów.
Pozycja: pomocnik.
Kluby w karierze: Chrobry Głogów, Zagłębie Lubin, Legia Warszawa, ASKÖ Pasching (Austria), Orlen Płock, Śląsk Wrocław, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Promień Żary, Heko Czermno, Skalnik Gracze, Miedź Legnica.


Swoim wychowankom wciąż daje się szanse. Nie brakuje bowiem piłkarzy, którzy, po przejściu poszczególnych etapów szkolenia w klubie, zapracowali na zwrócenie na siebie uwagi i w młodym wieku otrzymali okazję do pokazania się w seniorskich rozgrywkach ligowych.

 

 

ADAM FILBIER
Gdy jego rówieśnicy rywalizowali w rozgrywkach juniorskich, on, wtedy jako 16-latek, grał wśród seniorów, w trzeciej lidze. Zaczął od spotkania ze Stilonem Gorzów. To był jednocześnie okres, w którym został zaproszony na konsultacje młodzieżowej kadry Polski. Od tamtego momentu na stałe zagościł w pierwszej drużynie, dla której do końca 2011 roku wystąpił w 79 ligowych spotkaniach

 

Imię i nazwisko: Adam Filbier.
Data i miejsce urodzenia: 23.07.1991, Głogów.
Pozycja: obrońca.
Kluby w karierze: Chrobry Głogów.
 

KAMIL PIOTROWSKI
Kamil Piotrowski futbol w seniorskim wydaniu poznawał stopniowo. Juniorzy, rezerwy, następnie pojedyncze treningi ze starszymi kolegami z pierwszego zespołu. Swojej szansy doczekał się w sezonie 2011/12. Zaczął od rundy przedwstępnej Pucharu Polski, a już kilkadziesiąt dni później wyszedł na boisko w drugiej lidze, gdy Chrobry zremisował u siebie z Chojniczanką Chojnice 1:1. W rundzie jesiennej na tym występie poprzestał, jednak do końca miał możliwość zbierania doświadczenia poprzez systematyczne treningi u boku starszych kolegów.

 

Imię i nazwisko: Kamil Piotrowski.
Data i miejsce urodzenia: 09.10.1992, Głogów.
Pozycja: pomocnik.
Kluby w karierze: Chrobry Głogów.

 

 

 

 

 

 

 

Galerie

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#