Dzisiaj jest22.01.2022

CLJ: wygrana i awans w tabeli

14.04.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne

Chrobry Głogów pokonał w Centralnej Lidze Juniorów Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 i tym samym kontynuuje dobrą dla siebie rundę (5 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek). Wygrana spowodowała, że zespoły zamieniają się między sobą w tabeli. Teraz to Chrobry jest wyżej, na dziewiątej pozycji.

Wszystkie bramki padły w pierwszych dwóch kwadransach. W tym pierwszym w polu karnym faulowano Przemysława Siudaka, a jedenastkę wykorzystał niezawodny wiosną Seweryn Dybizbański (to była jego piąta bramka). W 24 minucie podwyższył aktywny z przodu Siudak i choć w 30 minucie rywale odpowiedzieli, głogowianie zdołali utrzymać wynik do końca. Mimo emocji, zaciętości (łącznie dziesięć żółtych kartek) oraz tego, że w ostatniej akcji meczu wszyscy zawodnicy Podbeskidzia znaleźli się w polu karnym Chrobrego.

Teraz przed Chrobrym najbardziej wymagający okres, bo większość spotkań z górą tabeli. Całość zacznie wyjazdowy pojedynek z Górnikiem Zabrze.

Chrobry Głogów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:1)
1:0 Dybizbański 15 (k)