POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest22.01.2022
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Nowe stadiony do odwiedzenia

20.05.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne


Znamy już prawie wszystkie kluby, które zasilą Nice 1 Ligą w nowym sezonie. Będzie w niej malutka Nieciecza z niespełna tysiącem mieszkańców, z drugiej strony mająca ich prawie 700 000 Łódź. Mecz z ŁKS-em już teraz zapowiada się bardzo dobrze, a z pozostałymi rywalami (Termalica Nieciecza, Sandecja Nowy Sącz, GKS Jastrzębie, Warta Poznań) Chrobry w tym tysiącleciu już grał na różnych poziomach, od trzeciego do pierwszego. O baraże walczą jeszcze Radomiak Radom z Garbarnią Kraków. 

Najkrótsza jest przerwa od meczów ze spadkowiczami z Ekstraklasy. Wcześniej jej szeregi opuściła Sandecja Nowy Sącz, teraz Termalica Nieciecza. Pierwsi wracają tu po roku. Dwanaście miesięcy wcześniej było duże zaskoczenie i wielka radość, jednak w najwyższej klasie klub musiał pójść w kosztowny wynajem innych obiektów. Po tej przygodzie Sandecji być może nie pozostanie nawet nowy stadion, bo pomimo zapewnień niewiele w tym kierunku się ruszyło. Zespół musi wrócić na swój "pierwszoligowy" obiekt, z którego po awansie każdy kibic mógł sobie wziąć krzesełko. Zamiast nowego, trzeba więc dostosować stary. Na przykładzie Sandecji widać, że awans do elity wiąże się czasami tylko z chwilą wielkiej radości, a zwycięstwo z czasem może okazać się porażką. 

Termalica do Nice 1 Ligi wraca po trzech latach. Kiedy po raz ostatni tu była, wygrała w Głogowie z wracającym po kilkunastu latach przerwy na ten poziom Chrobrym 6:0. Była wtedy bardzo mocna i ciekawe, w którą stronę teraz pójdzie, czy prywatni właściciele z niebywałym projektem od A Klasy do Ekstraklasy utrzymają ją na powierzchni czy niedługo stanie się tak, jak z innymi klubami z małych miejscowości (Nieciecza ma niespełna tysiąc mieszkańców), Amicą Wronki lub Groclinem Grodzisk Wielkopolski. 

Co do Grodziska Wielkopolskiego - w tym miejscu ma grać Warta Poznań, jeśli do warunków licencyjnych nie uda się dostosować jej stadionu w Poznaniu. Warta jest jednym z trzech uzyskujących promocję drugoligowców. Do meczu z nią dojdzie po raz pierwszy od sezonu 2013/14.

Drugą ligę wygrywa na razie GKS Jastrzębie. To klub, który nie ma dużego budżetu, ale powoli się odbudowujący. W 2010 roku gorszą przeszłość (w niej w trzeciej lidze spotykał się z Chrobrym) oddzielił krechą i zaczął jako nowy podmiot niemal od zera, od klasy okręgowej. Po tej drabince wspina się do dziś. Wiosny nie miał najlepszej (niedawno cztery porażki z rzędu), jednak sezon wygrywa dobrą jesienią, podczas której przegrał tylko dwukrotnie. Do Nice 1 Ligi wchodzi ze starym, choć klimatycznym, wbudowanym w duże osiedlowe bloki stadionem. 

Na zapleczu Ekstraklasy witamy też również wspinający się do góry po rozpoczęciu od nowa ŁKS Łódź. Prawdopodobnie pożegnamy Ruch Chorzów, jednak dwumecz z innym markowym przecież klubem (dwukrotnym mistrzem Polski) tę stratę rekompensuje. W sezonie 2018/19 do rywalizacji Chrobrego z ŁKS-em dojdzie po raz pierwszy w historii. Podstawowym zawodnikiem łodzian jest były gracz pomarańczowo-czarnych Maksymilian Rozwandowicz. Nice 1 Liga 2018/19 na dziś:
1. Termalica Nieciecza
2. Sandecja Nowy Sącz
3. Chojniczanka Chojnice
4. Stal Mielec
5. GKS Katowice
6. Raków Częstochowa
7. Wigry Suwałki
8. GKS Tychy
9. Chrobry Głogów
10. Odra Opole
11. Podbeskidzie Bielsko-Biała
12. Puszcza Niepołomice
13. Drutex-Bytovia
14. Pogoń Siedlce
15. Stomil Olsztyn / Radomiak Radom
16. GKS Jastrzębie
17. Warta Poznań
18. ŁKS Łódź


Stadiony wchodzących klubów:
 
 
 

BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA (FOT. TERMALICA.BRUKBET.COM)

 
 

SANDECJA NOWY SĄCZ (FOT. SANDECJA.PL)

 

GKS JASTRZĘBIE (FOT. GKSJASTRZEBIE.COM)

 
 

WARTA POZNAŃ (FOT. SPORTOWEFAKTY.PL)

 
 

ŁKS ŁÓDŹ (FOT. LKSLODZ.PL) 

 
Oferta sponsora


Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#