POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest22.01.2022
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Machaj przechodzi do Jagiellonii

18.06.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne


Mateusz Machaj na zasadzie transferu definitywnego przechodzi do Jagiellonii Białystok. Zawodnik podpisał dziś z wicemistrzem Polski dwuletni kontrakt.

Pochodzący z Głogowa Mateusz Machaj do Chrobrego po raz drugi w swojej karierze trafił na początku 2016 roku. Przychodził tu po kilku latach spędzonych w Ekstraklasie, jednak ten ostatni okres - runda jesienna 2015 - nie był dla niego udany, bo z mniej dopisującym zdrowiem i w związku z tym tylko z sześcioma występami w pierwszym zespole Śląska Wrocław. 

W Głogowie podpisał czteroletni kontrakt z sumami odstępnego, które były ułożone piramidalnie. Już wtedy mówił, że chciałby najpierw się odbudować i następnie spróbować wrócić na najwyższy poziom. Do tego zmierzał, ale stopniowo. Wiosną zagrał w dwunastu meczach i zdobył jedną bramkę. Mogłyby być dwie, lecz nie wykorzystał rzutu karnego, a z perspektywy czasu to niecodzienna sytuacja. Kolejny krok do przodu, choć wciąż nie aż tak znaczny, zrobił w sezonie 2016/17 - 32 mecze, 7 bramek, 9 asyst. Na zupełnie inny poziom wskoczył dopiero w tej zakończonej edycji. Nie miał większych problemów z kontuzjami, podobnie jak wcześniej będąc w Chrobrym, a te solidne podstawy spowodowały wystrzał: 34 rozegrane spotkania, 19 goli - w tym takie zdobywane bezpośrednio ze stałych fragmentów gry, w tym z rzutów rożnych, 4 asysty, tytuł króla strzelców Nice 1 Ligi, a co za tym idzie zainteresowanie innych. Kiedyś, po dobrym sezonie w trzecioligowym Chrobrym, wybrała go Lechia Gdańsk, teraz wicemistrz Polski Jagiellonia Białystok.
 
Powodzenia Mateusz! 
Oferta sponsora


Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#