Dzisiaj jest22.01.2022

Rywale w lepszej sytuacji. 2:3 z Piastem

23.06.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne

W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17 Chrobry Głogów przegrał z Piastem Gliwice 2:3. Rywale są w lepszej sytuacji przed środowym rewanżem, choć nadzieję dał jeszcze gol Michała Czykiety w samej końcówce.

Zawodnicy Chrobrego mają prawo żałować takiego wyniku, bo w pierwszej połowie wyraźnie przeważali, momentami wręcz dominując, i mieli na tyle dużo okazji, by prowadzić przynajmniej jedną bramką. Zakończyło się jednak na bezbramkowym remisie, a po przerwie skuteczność dopisała rywalom i to oni szybko objęli prowadzenie. W 53 minucie do wyrównania doprowadził wchodzący chwilę wcześniej Kacper Zapłacki i kiedy wydawało się, że głogowianie pójdą za ciosem, to Piast ponownie trafił. Później, wobec ostudzonych zapędów piłkarzy Chrobrego, jeszcze raz i tuż przed końcem wygrywał 3:1. Na szczęście pomarańczowo-czarni powalczyli do końca, bo rozmiary porażki zdołał zmniejszyć Michał Czykieta, dzięki czemu Chrobry przed rewanżem nie jest bez szans. Będzie jednak ciężko. Drugie i ostatnie spotkanie w środę o godz. 17.00 w Gliwicach.

CHROBRY GŁOGÓW - PIAST GLIWICE 2:3 (0:0)
0:1 Kamiński 44
1:1 Zapłacki 53