POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest22.01.2022
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Kim jest pucharowy rywal Chrobrego?

10.08.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne


Kim jest Polonia Głubczyce, rywal Chrobrego Głogów w 1/32 finału Pucharu Polski? Będzie to pierwszy mecz w historii obu klubów, więc przybliżamy miejsce i zespół, do którego za kilka tygodni przyjdzie się udać po awans do 1/16 finału. 

Pod względem geograficznym los był łaskawy dla Chrobrego, jeśli wziąć pod uwagę to, że Wigry Suwałki - które i tak prawie wszędzie mają daleko - będą musiały udać się w podróż do Zielonej Góry. Chrobry za rywala ma zespół z sąsiedniego województwa - opolskiego. Nie wystarczy jednak wjechać na A4, później z niej zjechać i niemal od razu jest się na miejscu. Głubczyce to kilkunastotysięczna miejscowość, która położona jest bliżej granicy z Czechami, więc trzeba liczyć się z lepszą znajomością mapy i ponad trzygodzinną podróżą. 
 
 
 
fot. glubczyce.pl 

Miejscowa Polonia wpisuje się w charakterystykę miasta, bo najwyższym poziomem, na którym grała, jest trzecia liga. Spędziła na nim ostatni sezon, ale nie utrzymała ciężaru gry w roli beniaminka. W lidze zajęła ostatnie miejsce, dość wyraźnie (na 17 punktów) ustępując Górnikowi II Zabrze, któremu 15 lokata wystarczyła do utrzymania. Tak więc zespół szykuje się do powrotnego startu w czwartej lidze i zrobi to z nowym trenerem, którym został Tomasz Owczarek. Jako zawodnik w najwyższej klasie grał z GKS-em Katowice i Polonią Bytom, teraz, mając 38 lat, próbuje przełożyć nabyte m.in. w taki sposób doświadczenie na trenerkę. 

Ciężko postawić się w roli kibica Polonii i odebrać miniony sezon, bo to z jednej strony spadek, z drugiej zaś zwycięstwo w wojewódzkim Pucharze Polski (2:1 z Porawie Większyce), co - zgodnie z nową formułą rozgrywek pomijającą konieczność rywalizacji w rundzie wstępnej - od razu dało przepustkę do 1/32 finału. Nowe zasady doceniają futbol w mniejszych ośrodkach i na przykładzie Polonii to widać. 
Chyba nawet w Głubczycach nie każdy wiedział, w którą stronę odbioru pójść, co skłoniło prezesa klubu do wydania emocjonalnego oświadczenia:
- Mając możliwość oglądania rozgrywek na poziomie centralnym słyszy się wszem i wobec ciągłe narzekanie i biadolenie. Wypowiadają się wielcy znawcy piłki, którzy nie pamiętają jak sami grali i jakimi byli wirtuozami piłki, nie wspominając o tych, którzy w życiu w piłkę nie grali, a stali się koneserami i znawcami tej dyscypliny.... Nie jeden klub z naszego regionu może pomarzyć o grze w III lidze i o udziale w finale wojewódzkim Pucharu Polski. Wielu rok temu "poklepywało" chłopaków i bili brawo po wygranym meczu. Wspólnie świętowano awans do III ligi... Jaka hipokryzja potrafi ogarnąć kibica, aby po roku wyśmiewać się i linczować drużynę, która zmaga się w rozgrywkach o klasę wyżej?! Przeskok zarówno organizacyjny jak i sportowy jest ogromy - To jednak potrafią dostrzec jedynie prawdziwi kibice i znawcy piłki, których w Głubczycach za wielu niestety nie ma... (...) Życzmy Polonii wielu sukcesów. Cieszmy się ze zwycięstw i wspierajmy klub przy porażce. 
 
 

Wsparcia na pewno nie zabraknie przy okazji pucharowego pojedynku z Chrobrym, ale o tym pewnie jeszcze będzie okazja, by szerzej pomówić. Pomocnik pomarańczowo-czarnych Łukasz Zejdler pochodzi z oddalonego tylko o ponad 30 kilometrów od Głubczyc Raciborza, więc warto będzie go podpytać o tamte rejony i ich piłkarską charakterystykę. 

Ciekawostką jest, że w ostatnim sezonie barwy Polonii reprezentował Brazylijczyk Elton dos Santos Oliveira. Po spadku w zespole dochodzi do sporych zmian, nie ma m.in. tego piłkarza, ale przymierzani są inni, a wśród nich kolejni Brazylijczycy. Na podstawie tych roszad celuje się w górną część tabeli. 

Mecz z Chrobrym z końcem września bądź początkiem października będzie miał rangę (bo już wojewódzki finał był dla Polonii dużym wydarzeniem) i pewnie wyzwoli sporą motywację, a patrząc od tej strony dla Chrobrego to nie tylko ciekawe, fajne doświadczenie, ale też ciężka przeprawa. 
 
 
fot. (główne) gornikzabrze.pl 

Tagi
Oferta sponsora


Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#