POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest18.01.2022
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

ŚR. 20.00: GKS J.-CHROBRY

22.08.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne


GKS Jastrzębie jest dzisiejszym rywalem Chrobrego Głogów w Fortuna 1 Lidze. Początek pierwszego po ponad 11 latach przerwy spotkania obu drużyn o godz. 20.00 na dość klimatycznym, wbudowanym w duże, osiedlowe bloki jastrzębskim stadionie. 

Ostatni mecz z GKS-em miał miejsce dokładnie 28 kwietnia 2007 roku. W Jastrzębiu było 1:0 dla gospodarzy, którzy trochę po tym cieszyli się z awansu do drugiej ligi. Po kolejnym roku była już pierwsza, ale koniec końców klub nie udźwignął takiego przeskoku i po szybkim spadku do drugiej ligi już się nie pozbierał. Jako nowy podmiot zaczął od klasy okręgowej i znów zaczął piąć się do góry. Od strony sportowej przerabia teraz to samo, co wtedy, czyli awans na zaplecze po jedynie rocznym pobycie w drugiej lidze. Pomimo tego deja vu wydaje się, że tym razem organizacyjnie ma on lepsze podłoże.

Mimo że GKS wygrał drugą ligę, pierwsza obchodzi się z nim najgorzej spośród beniaminków. Drużyna jest na ostatnim miejscu w tabeli i do piątej kolejki czekała na zwycięstwo, ale skoro już je odniosła i stało się to przed kilkoma dniami (2:1 w Opolu), powinno napędzić piłkarzy. Tym samym jest to dodatkowe utrudnienie dla Chrobrego Głogów.

GKS dysponuje całkiem stabilną kadrą i ma w niej swój zakrojony na miarę pomysł. Po awansie, w Jastrzębiu nie oszaleli i nie wywrócili kadry do góry nogami. Jeden z najlepszych strzelców ligi Daniel Szczepan został zabrany przez Śląska Wrocław, ale poza nim trzon pozostał na swoim miejscu. Nawet do niego dobierano piłkarzy - poza Kamilem Adamkiem z Bytovii Bytów - głównie z drugiej ligi. Kadra GKS może nie jest doświadczona pod względem obycia na tym czy wyższym poziomie (tylko dwóch piłkarzy, włącznie z Adamkiem, grało wcześniej w Ekstraklasie) i pewnie to początkowo trochę ją gubi (pamiętamy nieporozumienie dwójki graczy GKS-u, za które Patryka Skóreckiego ukarano czerwoną kartką i dziś będzie jeszcze pauzował). Mimo wszystko to monolit, który przebojem wdarł się do pierwszej ligi i szansę z pewnością będzie chciał mocno wykorzystać, a to w połączeniu z ostatnim zwycięstwem nakazuje bardzo uważać. Jak to w pierwszej lidze, szykuje się ciężka przeprawa. 

Piłkarze Chrobrego mieli już zaczątek fajnej serii z dwoma remisami i przełamującym zwycięstwem w Suwałkach, co przerwał Raków Częstochowa. Zespół trenera Marka Papszuna to jednak lider i od strony gry oraz posiadanej kadry na teraz bardzo poważny kandydat do pozostania na długo w ścisłej czołówce, więc zobaczymy, jak to wyjdzie na tle innych. Teraz na tle beniaminka z innym położeniem w tabeli, co stanowi ciekawy kontrast tych kilku dni. Jak na razie - obojętnie czy w starciach z faworytami czy drużynami, które jeszcze niedawno były szczebel niżej - wszystko jest na styku, decyduje jedna bramka i wydaje się, że nie jest daleko do obecności po tej lepszej stronie. Wierzymy, że uda się już dzisiaj. Powodzenia, Chrobry!

 
 
 

O KLUBIE

Pełna nazwa: GKS 1962 Jastrzębie Spółka Akcyjna (Górniczy Klub Sportowy 1962 Jastrzębie)
Rok powstania: 1961 (2010 pod obecną nazwą)
Adres: Harcerska 14b, 44-335 Jastrzębie Zdrój
Internet: www.gksjastrzebie.com (oficj.)
Barwy: zielono-czarno-żółte
Sukcesy: 
14. miejsce w I lidze - 1988/89 
1/2 finału Pucharu Polski - 1975/76
Stadion:
- Stadion Miejski w Jastrzębiu Zdroju
- 6800 miejsc siedzących
- oświetlenie: 1700lx
- murawa 105x65m  
 
Bramkarze: Grzegorz Drazik (93), Bartosz Szelong (95).
Obrońcy: Dawid Gojny (94), Kacper Kawula (98), Dominik Kulawiak (96), Piotr Pacholski (88), Kamil Szymura (90), Damian Zajączkowski (95). 
Pomocnicy: Farid Ali (92), Tomasz Dzida (99), Krzysztof Gancarczyk (88), Bartosz Jaroszek (94), Oskar Mazurkiewicz (97), Bartosz Semeniuk (97), Patryk Skórecki (91), Maciej Spychała (98), Dominik Szczęch (96), Piotr Trąd (98), Damian Tront (94), Dawid Weis (92). 
Napastnicy: Kamil Adamek (89), Kamil Jadach (90), Adam Żak (94). 
Trener: Jarosław Skrobacz.   

Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#