Dzisiaj jest26.09.2021

Zadanie wykonane

28.09.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne

W takim meczu jak ten ze Stomilem Olsztyn, ważnym dla układu tabeli, najważniejsze było zwycięstwo samo w sobie. Pod tym względem Chrobry bardzo dobrze wykonał swoje zadanie. Bramki Michała Michalca i Damiana Kowalczyka zadecydowały o wygranej 2:0.

Chrobry świetnie zaczął. W 7 minucie rzut rożny wykonywał Serhiy Napolov, a celnie główkował ten z… rozbitą głową (który to już raz?), Michał Michalec. Szybko zdobyta bramka z pewnością miała wpływ na dalsze losy spotkania. Chrobry nie ruszał mocno do przodu i inicjatywę przejęli goście. W 11 minucie mogli wyrównać, ale strzał Michała Górala wybronił Mateusz Abramowicz. Natomiast w 24 minucie groźnie, choć niecelnie główkował kończący w ten sposób wrzutkę z rzutu wolnego Miłosz Trojak.
Chrobry w tej odsłonie, poza bramkową okazją, nic więcej nie miał, ale najważniejsze, że prowadził i potrafił do trzymać. Gorszą wiadomością była jedynie kontuzja Michała Ilkowa-Gołąba, który boisko opuścił na noszach i musiał udać się do szpitala. Zastąpił go debiutujący w lidze Oskar Repka i ze swojej roli się wywiązał.

Chrobry potrafił trzymać korzystny rezultat też w drugiej odsłonie. Przewaga Stomilu momentami była wyraźna, lecz na niewiele mu się zdała. Był w stanie stworzyć zagrożenie, lecz najczęściej w porę je zażegnywano. Z czasem te dążenia gości jakby straciły na wierze. W końcowych minutach inicjatywę przejął Chrobry. W 69 minucie niecelnie z dystansu przymierzył Michał Pawlik, a 120 sekund później w okolicach szesnastki pokręcił Serhiy Napolov, uderzył, tyle że futbolówka odbiła się od poprzeczki. Natomiast w 83 minucie zbyt lekko z pola karnego strzelał powracający po kontuzji do ligowego składu Damian Sędziak, któremu dogrywał Bartosz Machaj. Rozdzielała to tylko jedna szansa dla rywali - w 76 minucie główkował Rafał Śledź, ale był skutecznie naciskany, wobec czego z posłaną piłką nie miał kłopotów Mateusz Abramowicz.
W 85 minucie pomarańczowo-czarni przypieczętowali zwycięstwo. Lewą stroną ruszył Serhiy Napolov, po którego wrzutce szczupakiem futbolówkę do bramki posłał Damian Kowalczyk. To drugi gol „Kowala” w dwóch ostatnich, bardzo ważnych spotkaniach, jednak nie można pominąć Napolova, który ten dwumecz Termalica-Stomil zakończył aż na trzech asystach.

Za Chrobrym bardzo intensywne dni, bo zespół najpierw pokonał Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, później rozgromił Polonię Głubczyce w Pucharze Polski, poznał pucharowego rywala w 1/16 finału - , i na koniec Stomil. Teraz to wszystko trochę wyhamuje. Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę 6 października. Tego dnia Garbarnia Kraków - Chrobry w Krakowie.