POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest26.09.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed spotkaniem ze Stomilem

16.04.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


W czwartek prawdziwy mecz o przysłowiowe sześć punktów dla obu stron. O 19.45 w Olsztynie Stomil-Chrobry. Na dwa dni przed spotkaniem, które z uwagi na powagę w tabeli zapowiada się na nerwowe, przybliżamy sytuację rywala. 
 
 
 

O KLUBIE

Stomil całkiem wyraźnie zapisał się w historii polskiej piłki, dawno temu dochodząc do szóstego miejsca w najwyższej lidze, ale być może bardziej zapamiętane zostanie to, co wydarzyło się przed startem rundy wiosennej. Rokrocznie pojawiające się kłopoty mające odzwierciedlenie w tabeli (ciągła walka o utrzymanie) czy w protestach piłkarzy wybuchły ze wzmożoną siłą podczas tej przerwy między rundami. Jeszcze na ponad tydzień przed inauguracją zawodnicy pozowali do zdjęcia z pozakrywanymi twarzami, bo sami nie wiedzieli, co dalej, była ich garstka i wiele wskazywało na to, że wiosną Stomilu po prostu nie będzie. Ratunek nadszedł na kilka dni przed startem od inwestującego w klub Michała Brańskiego. 

BILANS SPOTKAŃ

W czwartek dojdzie do 10 ligowego spotkania Stomilu z Chrobrym. Do tej pory bilans jest bardzo wyrównany, bo drużyny mają po cztery zwycięstwa, a jeden mecz zakończył się remisem. Do tego 12:11 w bramkach, w czym delikatną przewagę mają pomarańczowo-czarni. Oni wygrali też ostatnie spotkanie (jesienią w Głogowie było 2:0 po golach Michała Michalca i Damiana Kowalczyka), ale kilka miesięcy wcześniej zwyciężył walczący o utrzymanie Stomil (1:0). 

FORMA

Wystarczy właściwie jedno zdanie: Stomil jest jedyną niepokonaną w 2019 roku drużyną. Budowaną naprędce, w godzinach poprzedzających ligową inaugurację, ale jednak niepokonaną. Wydawało się, że to dzieje się na fali po szczęśliwym uratowaniu klubu, ale tym można tłumaczyć pierwsza dwa, może trzy występy. Tymczasem jest ich siedem. Fakt, że sześć spotkań odbyło się w Olsztynie, ale nawet gdy po raz pierwszy od dawna przyszło ostatnio zagrać poza własnym stadionem, w Opolu, już w 90 minucie Stomilowcy strzelali na 1:2. Nie zdołali jednak tego utrzymać, zaraz później tracąc na 2:2, lecz w gorszych dla siebie okolicznościach (bo po samobójczej bramce tego, który sam trafiał na 1:2) status jedynej niepokonanej zachowali. 

O KADRZE

Kadrę składano tuż przed pierwszym spotkaniem z GKS-em Tychy. Mecz odbył się 2 marca, a kilkanaście kontraktów podpisywano w dniach 28 lutego - 1 marca. Z jesieni pozostała nawet nie połowa, a bliżej 1/3. Wciąż obecni są jednak tacy bardzo doświadczeni, jak Piotr Skiba w bramce, Janusz Bucholc w obronie czy Grzegorz Lech w pomocy. W Stomilu są od wielu lat, wiele tu przeszli i podejrzewamy, że mentalnie potrafią pociągnąć całą resztę. A ta cała reszta mimo budowy na za pięć dwunasta nie jest, jak to się mówi, z pierwszej łapanki. Po okresie bez gry w Mielcu odżył Szymon Sobczak, który wiosną zdobył już cztery bramki, a Maciej Pałaszewski jeszcze jesienią zagrał 12-krotnie w Ekstraklasie ze Śląskiem Wrocław

KLUBOWE POWIĄZANIA

W Stomilu jest dwóch takich zawodników. Sebastian Murawski w Chrobrym był w rundzie jesiennej 2016/17, a Waldemar Gancarczyk jesienią 2013/14. Pierwszy w nowym  klubie jeszcze nie zadebiutował, natomiast Gancarczyk ostatnio zalicza pełne występy. 
Dwa sezony spędził w Olsztynie piłkarz Chrobrego Jarosław Ratajczak. Był tam w latach 2015-2017, rozgrywając 63 spotkania i zdobywając w nich cztery bramki. 
 

STADION

 
fot. stomilolsztyn.com
 
 

Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#