POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest21.01.2022
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Dziś dwa zespoły ChG grają o CLJ

15.06.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Dziś pierwsze mecze barażowe o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Chrobry Głogów po raz pierwszy ma dużą szansę posiadania dwóch swoich drużyn w najwyższej lidze. Aby jednak tak się stało, U-17 musi pokonać w dwumeczu Rozwój Katowice, a Chrobry U-15 wyeliminować Siódemkę Tychy. 

Od domowego meczu zacznie Chrobry U-17. Drużyna trenera Pawła Rząsy o godz. 17.00 na pierwszej płycie stadionu podejmie Rozwój Katowice. Pomarańczowo-czarni w swojej lidze (I Wojewódzkiej Lidze JM) zajęli drugie miejsce, rywali skończyli na pierwszym, choć punktowy dorobek w 14 spotkaniach jest na korzyść głogowian: zdobyli ich 28, podczas gdy Rozwój 26.
- Rozmawiałem z trenerem Rozwoju i tak szczerze, ani oni nie chcieli trafić na nas, ani my na nich - mówił trener Paweł Rząsa. - To silny przeciwnik, bo kilku jego zawodników trenowało i grało w drugoligowym zespole seniorów.

Do Tychów udaje się Chrobry U-15 prowadzony przez trenerski duet Mateusz Łupak-Tomasz Trznadel. O godz. 17.00 początek rywalizacji z miejscową Siódemką, która - podobnie jak Chrobry - zajęła drugą pozycję w swojej śląskiej lidze. Rywalizowała jednak w kategorii C2 (związek do udziału w barażu wytypował tego przedstawiciela), a pomarańczowo-czarni w starszej C1. 

Oba zespoły Chrobrego, kontynuując w ten sposób udany dla siebie sezon, mogą otworzyć drogę do najwyższej ligi swoim młodszym kolegom. Sami, jeśli właśnie teraz przejdą do starszej kategorii, w ewentualnie wywalczonej CLJ nie będą rywalizować. Ale jak zapewniają to nie zniechęca.
- Na słowo baraż tak naprawdę nie trzeba specjalnie nikogo mobilizować. Poza tym to fajne przeżycie zagrać na stadionie i móc coś zrobić dla innych - powiedział zawodnik Chrobrego U-17 Jakub Budziński.

Chrobry w przeszłości dwukrotnie awansował do CLJ. Po raz pierwszy w 2017 roku, gdy awans do najstarszej wiekowo ligi po dwumeczu z Bytovią Bytów wywalczył zespół, którym wtedy również kierował Paweł Rząsa. Natomiast w rundzie jesiennej 2018/19 klub miał swoją drużynę w CLJ U-17. Odpowiednio po roku i półrocznym okresie ligi nie udawało się utrzymać, ale teraz po dobrej wiośnie może otworzyć się kolejny etap z dwukrotnie osiągniętą CLJ-ką. 

Pierwsze mecze dziś, rewanże w przyszłym tygodniu. 
 

Baraże o awans do CLJ U-17
15.06.2019 (SOB.), GODZ. 17.00: Chrobry Głogów - Rozwój Katowice (stadion)

Baraże o awans do CLJ U-15
15.06.2019 (SOB.), GODZ. 17.00: Siódemka Tychy - Chrobry Głogów 

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#