POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest26.09.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem ze Stomilem

23.08.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Nasz sobotni rywal - Stomil Olsztyn. Przygotowując się do meczu poczytajcie o nim więcej. O KLUBIE

Gdy ostatni raz zapowiadaliśmy mecz ze Stomilem, w kwietniu, wspominaliśmy o kłopotach organizacyjnych, finansowych i sportowych przeciwnika. Zespół walczył o utrzymanie, nie starczało na wypłaty i na tydzień przed rundą wiosenną nie było pewne czy wystartuje w lidze. Na ratunek przychodził wtedy Michał Brański. Dzięki współwłaścicielowi Wirtualnej Polski dziś klubowi towarzyszy hasło "Nowy Stomil". Początkowo wspierał pożyczkami, w lipcu jednak kupił akcje klubu, który dodatkowo został dokapitalizowany przez miasto kwotą 4 mln zł. Solidna baza finansowa ma pozwolić nawiązać do dawnych sukcesów Stomilu. Największym pozostaje szóste miejsce w najwyższej lidze w sezonie 1995/96. 

BILANS SPOTKAŃ

W kwietniu w Olsztynie odbył się dziesiąty mecz pomiędzy drużynami. Po golach Mateusza Machaja i Szymona Drewniaka Chrobry wygrał 2:0 (identycznie, jak jesienią) i był to piąty triumf pomarańczowo-czarnych w tej obustronnej historii. Cztery spotkania kończyły się na korzyść rywali, a jedno remisem. Bilans bramkowy z korzyścią dla głogowian wynosi 14:11. 

FORMA

Zwyżkowa. Tak można powiedzieć najkrócej, ale też dobrze oddając dyspozycję Stomilu, który po dwóch kolejkach miał zero punktów, a obecnie ma ich już dziewięć i w tabeli jest szósty. Trzy ostatnie serie to każdorazowa wygrana olsztynian, najpierw 2:1 z GKS-em Jastrzębie, następnie 1:0 z Odrą Opole, a w środę 1:0 z Sandecją Nowy Sącz. Stomil przyjeżdża więc podbudowany bardzo dobrą passą i dodatkowo sprzyja mu szczęście, bo w spotkaniu z Sandecją ogólne statystyki były wyraźnie po stronie drużyny z Nowego Sącza. Ale nie skuteczność. - Zwycięzców proszę nie sądzić - mówił trener Stomilu Piotr Zajączkowski.  

O KADRZE

Często mówi się o tym, że piłkarze Stomilu ofiarnie walczą na boisku i także tym zdobywają punkty. Podłożem tego może być obecność kilku zawodników od długiego czasu związanych z klubem. Broniący Piotr Skiba (w Stomilu od 2011 roku) symbolicznie wiesza w swojej bramce klubowy szalik, potrafiąc jeszcze do niego rytualnie i z szacunkiem podejść. Ofensywny pomocnik Grzegorz Lech (łącznie kilkanaście lat w Stomilu) w tym sezonie zapewnił dwie bramki. W jedenastce gra też obrońca Janusz Bucholc (od 2010 roku). Nie można nie wspomnieć o tych, którzy są znacznie krócej. Przed sezonem do zespołu dołączył mający ponad 200 gier w Ekstraklasie Mateusz Cetnarski, choć na razie gra końcówki. Z GKS-u Katowice ściągnięto Rafała Remisza, a z GKS-u Tychy Artura Siemaszko, dla których to powrót do rodzinnego miasta, czyli podobny związek, jak w przypadku Skiby czy Lecha. Zatrzymano też rywalizującego z przodu Szymona Sobczaka (wiosną cztery gole, teraz jeden) oraz będących po bokach braci Gancarczyków, Waldemara i Mateusza, ale obaj z powodu urazów odniesionych w dwóch ostatnich kolejkach w Głogowie mogą nie zagrać. Kilku piłkarzy jest z Olsztyna bądź są wychowankami Stomilu i to może powodować upór tej drużyny. Nie będzie łatwo. 

KLUBOWE POWIĄZANIA

Waldemar Gancarczyk, który w Chrobrym był jesienią sezonu 2013/14, dziś jest ważnym graczem Stomilu. Przed tygodniem odniósł jednak kontuzję i w środę już nie grał. 
Po stronie Chrobrego jest natomiast Jarosław Ratajczak, który okres gry w Stomilu w latach 2015-2017 kończył z bilansem 63 / 4. Poza nim Marcel Ziemann (w Stomilu dwa sezony, 2016/17 i 2017/18). 


Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#