POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest05.08.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Na ligowym placu boju. Raport z F1L

04.01.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


Za ponad tydzień przygotowania do ligi wznowią piłkarze Chrobrego Głogów. W tym momencie jeszcze żaden zespół Fortuna 1 Ligi nie ruszył z zimową pracą, więc zanim to nastąpi przedstawiamy pierwszy raport z tego, co dzieje się na placu boju zaplecza Ekstraklasy. 


Transferowy hit

Trudno mówić na razie o bombach, bo wzmocnienia dokonały dwa aspirujące do awansu kluby ściągając łącznie trzech piłkarzy. Do Miedzi Legnica dołączyli powracający po przerwie Omar Santana i Josip Soljic. Natomiast do Podbeskidzia Bielsko-Biała Mateusz Marzec. To właśnie ruch Górali wydaje się być najkonkretniejszym. Marzec ma za sobą bardzo dobrą rundę w GKS-ie Bełchatów (11 bramek w 21 meczach). Do trzeciego w lidze zespołu dołączył już w grudniu, czym klub daje jasny sygnał, co jest jego celem na wiosnę. 

Najwięcej zmian

Sporo wydarzyło się w Mielcu. Stal rozstała się definitywnie z czwórką piłkarzy, a na jej liście transferowej jest siedem nazwisk w większości z miejscem w składzie. 
- Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim, że w stabilnym i poukładanym klubie nie wszyscy chcieli tego samego, co zarząd i kibice. Nie wszyscy mieliśmy jeden cel - powiedział o jesieni w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego trener Stali Dariusz Marzec, zaznaczając jednak, że to nie dotyczy wszystkich tych zawodników.
Druga w tabeli Stal za cel obrała sobie awans, więc z pewnością się dozbroi. Pod tym względem ciężej mogą mieć w GKS-ie Bełchatów, z którego - oprócz Marca - odszedł też ważny młodzieżowiec. Dawid Kocyła spróbuje teraz wykorzystać szansę daną mu przez Wisłę Płock. 
 

Bezpośredni rywale

Co w zespołach będących najbliżej Chrobrego? Chojniczanka na listę transferową wystawiła trzech piłkarzy (w tym znanego nam Kamila Sylwestrzaka), a dwóch innych definitywnie odchodzi, m.in. doświadczony Wojciech Trochim. To efekt rundy zakończonej na ostatnim miejscu. W Wigrach jeden ruch - klub opuszcza Kamil Sabiłło. Napastnik zagrał w 19 spotkaniach (nie zawsze będąc w "11"), w których zdobył trzy bramki. Pomijając czy to mało czy nie, idzie niżej, do KKS-u Kalisz. Trenerem już prawie będącej spółką miejską Odry Opole został Dietmar Brehmer. Asystent trenera Kosty Runjaica w bardzo dobrze dysponowanej Pogoni Szczecin podpisał 1.5-roczny kontrakt, więc zdają się tam realnie patrzeć na szanse pozostania w lidze. W Opolu nie zagra już Hubert Sobol (8 / 0), ale zapewniono sobie pozostanie częściej grającego Dawida Błanika, wiążąc się z nim nową umową (też dłuższą niż czerwiec 2020). 
 

Przygotowania

15 zespołów przygotowania częściowo spędzi na obozach, spośród których sześć wyjedzie za granicę. Termalica, Miedź, Stal i Podbeskidzie mniej więcej w tym samym czasie będą w Turcji, Radomiak uda się do Włoch, a Zagłębie do Chorwacji. Polskim, popularnym kierunkiem pierwszoligowców jest Władysławowo-Cetniewo, dokąd wyjadą Warta, Stomil czy Olimpia. 

Poza boiskiem

Tłem często są pieniądze. Nie inaczej jest teraz. Z końcem roku Stal Mielec wydała oświadczenie, w którym wyraziła zaniepokojenie planami ze strony miasta: ograniczeniem finansowania sportu, to jest likwidacją stypendiów dla najlepszych sportowców i obniżeniem środków z tytułu promocji miasta. 
- To wszystko składa się na prawdopodobną utratę przez Klub blisko 1 000 000 zł różnego rodzaju wsparcia i dotacji ze strony Miasta w 2020 roku - informuje Stal w swoim komunikacie. 
Jeszcze w trakcie rundy wybrzmiały kłopoty GKS-u Bełchatów, którego definitywnie przestało wspierać PGE, a już w połowie roku zadłużenie klubu wynosiło blisko 5 milionów złotych. 
- Z niepokojem będziemy przyglądali się temu, co będzie działo się w naszym klubie - mówił po ostatnim meczu trener Artur Derbin, a teraz na łamach Sportowych Faktów dodał: - Przypomniał mi się tekst jednego ze znakomitych komentatorów boksu, że „jedną nogą stoimy nad przepaścią, drugą na skórce od banana”. Nie lubię okłamywać rzeczywistości, ale tak jest.
Mówi się, że GKS może mieć kłopoty z przystąpieniem do rundy, ale trzeba pamiętać, że w poprzednich latach podobne zdanie padało w kontekście kilku innych, a nie zawsze ono się sprawdzało. 
Za to największy powiew nadziei po raz kolejny ma miejsce w Olsztynie. Za tym, że przed rokiem Stomil nie upadł stoi właściciel Wirtualnej Polski Michał Brański, a teraz na tym okręcie pojawiła się kolejna ciekawa postać. Prezesem został mający uznanie w środowisku Wojciech Kowalewski. Po tym ruchu obecność w sztabie szkoleniowym na funkcję dyrektora sportowego zamienił mający ważne miejsce w klubowej historii, ale też w historii krajowej piłki Sylwester Czereszewski. Kowalewski-Czereszewski kojarzeni z Legią Warszawa lat 90-tych, mający uznanie na rynku, wpisują się w nadane po odbudowe hasło "NowyStomil" i z czasem warto będzie się przyjrzeć temu, co z tego wyjdzie. 
Swoje struktury, nie tylko sportowe, wzmacnia Warta Poznań. Biorąc pod uwagę jej liderowanie, mówi się o powstającym tam ciekawym projekcie, którego jedną z twarzy jest prezes Fortuna 1 Ligi Marcin Janicki. Patryk Czubak został teraz trenerem analitykiem. Sam klub, mając wsparcie z miasta, w przyszłym roku ma się doczekać sztucznego oświetlenia i podgrzewanej murawy, więc może być pewien, że gra w Grodzisku Wielkopolskim będzie miała swój koniec.  Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#