POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest05.08.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Raport z przygotowań innych (2)

12.01.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


Dzień przed wznowieniem przez Chrobrego Głogów przygotowań do rundy wiosennej, zdajemy kolejny raport z pozostałych obozów w Fortuna 1 Lidze. 


TRANSFERY

Na tym polu się rozkręca i pozyskany w grudniu z Bełchatowa przez Podbeskidzie Bielsko-Biała Mateusz Marzec już aż tak się nie wyróżnia. Za sprawą Warty Poznań do Polski z Cypru powrócił mający ponad 100 występów w Ekstraklasie Mateusz Szczepaniak. Poza tym do Warty przeszedł Jakub Apolinarski z Rakowa Częstochowa, więc kluby bijące się o awans - właśnie Warta, Podbeskidzie i Miedź - solidarnie dozbrajają swoje składy. 
Ciekawy ruch - także z naszego punktu widzenia - wykonała Olimpia Grudziądz osłabiając walczącą o utrzymanie Puszczę Niepołomice. Pozyskała do siebie Jose Embalo, który jesień zakończył z bilansem 20/6. 
Najbardziej "marketingowy" transfer ma miejsce w Radomiu. Do Radomiaka wypożyczony został Merveille Fundambu, wokół którego wiąże się ciekawa i inspirująca historia. W 2019 roku sprowadzono go do Polski z Kongo jako część projektu "Weszło!" pod nazwą KTS Weszło. Z tym zespołem występował na boiskach B- i A Klasy, oswajając się z zupełnie innym życiem, ale wielu uważa, że przed nim o wiele więcej i przenosiny o tyle poziomów wyżej mają być tego kolejnym etapem. Warto śledzić dalsze losy. 

BEZPOŚREDNI RYWALE

Spośród trzech klubów będących za Chrobrym, skład uzupełnia na razie jeden. Do Wigier Suwałki trafili Oskar Nowak z Błękitnych Stargard, Johan Oremo z Halmstads BK i Kacper Wełniak z Legii II Warszawa. 
Najwięcej dzieje się wśród drużyn będących w tabeli tuż przed. Puszcza, jak wspomniano wyżej, straciła ofensywnego Embalo, ale też zareagowała: ściągnęła 24-letniego Michala Kleca ze słowackiej ekstraklasy. W mającym przede wszystkim finansowe kłopoty GKS-ie Bełchatów nie zagrają Marzec oraz Kocyła, a skalę straty wskazują ich nowe miejsca: kolejno Podbeskidzie i Wisła Płock. W Sandecji Nowy Sącz, Stomilu Olsztyn i Zagłębiu Sosnowiec bez większych roszad, za to struktury sportowe zmienił Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Nowym trenerem został Mariusz Lewandowski, a asystentem i dyrektorem sportowym jego współpracownicy z wcześniejszego pobytu w Zagłębiu Lubin, kolejno Krzysztof Kawałko i Marcin Żewłakow. 
 

PRZYGOTOWANIA

14 drużyn przygotowania rozpoczęło w tym tygodniu. Reszta dołączy w nowym. Kilka zespołów ma już za sobą pierwsze sparingi, choć nie jakieś "głośne", poza tym z roszadami oraz udziałem testowanych w składach. Olimpia przegrała z Górnikiem Konin 0:3, Podbeskidzie pokonało Podhale Nowy Targ 2:1, a Stomil tego samego dnia wygrał ze Zniczem Biała Piska 3:1 i Huraganem Morąg 2:1. 

POZA BOISKIEM

Sporo dzieje się ostatnio w Stali Mielec. Z klubem umowy rozwiązali wystawieni wcześniej na listę transferową Łukasz Janoszka, Josip Barisic oraz Martin Dobrotka. Zrobili to z winy klubu z powodu zaległości w regulowaniu zobowiązań kontraktowych, wysyłając odpowiednie oświadczenia. Wcześniej taki ruch wykonał Seweryn Kiełpin.
- Wcale nie twierdzę, że jesteśmy klubem idealnym i płacimy dziesiątego. Mamy poślizgi. Wiadomo, że końcówka roku bywa ciężka. (…) Myślę jednak, że w najbliższych tygodniach wyjdziemy na prostą - powiedział cytowany przez sportdziennik.pl prezes Stali Jacek Orłowski. Sam klub wzmocnił się na razie drugo- i trzecioligowcem (Robert Dadok ze Stali Stalowa Wola i powracający z wypożyczenia Rafał Strączek z Motoru Lublin). 
Pomimo kłopotów, z przygotowaniami zgodnie z planem ruszył GKS-Bełchatów. Po raz kolejny warto posłużyć się wypowiedzią trenera Artura Derbina: - Rozjeżdżaliśmy się po jesieni z nadziejami, że jak się spotkamy w styczniu, to będziemy mieli miły prezent noworoczny. Okazuje się jednak, że jest tak samo, nie ma konkretów, prezes dwoi się i troi, żeby zaradzić wielu problemom. Status quo zostało niestety zachowane, jeśli chodzi o wynagrodzenia. W dalszym ciągu jednak, dopóki jest światełko w tunelu, liczymy na to, że ta sytuacja się poprawi - mówi w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu. 
 
 

Zobacz wcześniejsze raporty:

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#