POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest15.06.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem z Podbeskidziem

24.07.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


W sobotę Pomarańczowo-Czarni zagrają na terenie lidera. Na dzień przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała raport o rywalu. 
 
 
 

O KLUBIE

Podbeskidzie po czterech latach przerwy powróciło do Ekstraklasy. Wcześniej, przez pięć sezonów pobytu w niej w latach 2011-2016, osiągnęło swój największy sukces - 10 miejsce. W tamtym okresie zespół dwukrotnie wywalczył też półfinał Pucharu Polski. Na zapleczu niektóre kluby mają większe pod tym względem tradycje, ale trzeba pamiętać, że Podbeskidzie powstało stosunkowo niedawno, w 1995 roku. Poza tym na ten moment to Górale mają dużo stabilniejsze podstawy w postaci mocnej kadrowo drużyny czy 15-tysięcznego stadionu.  

BILANS SPOTKAŃ

Chrobremu ciężko grać przeciwko Podbeskidziu. Żadne z 11 spotkań nie zakończyło się wygraną Pomarańczowo-Czarnych. Siedem zwycięstw odnieśli rywale, a cztery razy mecz kończył się remisem. Czwarty podział punktów miał miejsce w listopadzie w Głogowie. Po bramkach Michała Ilkowa-Gołąba i Łukasza Sierpiny było 1:1. Po tym występie bilans bramkowy wynosi 6:18 z korzyścią dla Podbeskidzia. 

FORMA

Jak musiało, Podbeskidzie miało formę adekwatną do pierwszego miejsca w tabeli. Do momentu uzyskania awansu, zespół trenera Krzysztofa Brede w tym roku nie poniósł ani jednej porażki. Gdy jakimś sposobem ta porażka zaglądała w oczy, pokazywał jak bardzo mu zależy ratując ten jeden punkt bramkami w ostatnich minutach. Tak było w meczach z Miedzią Legnica (2:2, Dmytro Bashlay w 90 min.) i GKS-em Bełchatów (1:1, Kornel Osyra w 90 min.). Ciśnienie jakby trochę opadło po tym, gdy awans stał się faktem. W ostatniej kolejce pewne swego Podbeskidzie przegrało z Sandecją Nowy Sącz 0:1 i była to jego pierwsza porażka od listopada 2019. 

KADRA

Już przed sezonem o kadrze Podbeskidzia mówiło się w samych superlatywach, a ta przecież w trakcie przechodziła dodatkowe usprawnienia. Martin Polacek w bramce, Kornel Osyra, Aleksander Komor czy Bartosz Jaroch w obronie, w pomocy dobrze nam znani Rafał Figiel i Karol Danielak, a także kapitan Łukasz Sierpina, z przodu zaś Marko Roginic bądź Kamil Biliński. Najlepszym strzelcem zespołu jest Karol Danielak z 13 bramkami, ale wcale nie gorzej wypada Marko Roginic, który zdobył 11 goli. Jakość z przodu mocno wpłynęła na formę drużyny, która ma zdecydowanie najwięcej bramek - 64. Drudzy pod tym względem o pięć mniej. 

KLUBOWE POWIĄZANIA

W Bielsku-Białej z powodzeniem grają Karol Danielak i Rafał Figiel. Danielak w przeszłości dwa razy był w Chrobrym, a łącznie zebrały się trzy lata w pomarańczowo-czarnych barwach. Po każdym razie przechodził wyżej do Ekstraklasy, teraz ten awans wywalczył sobie jeszcze bardziej naturalnie, zwłaszcza będąc najlepszym strzelcem zespołu. Rafał Figiel natomiast w Głogowie był jesienią 2014/15, by cofnąć się do drugiej ligi i szczebel po szczeblu wspiąć się od niej do Ekstraklasy.
Z powodzeniem, tyle że w Chrobrym grają też Miłosz Kozak i Mikołaj Lebedyński. Miłosz od sierpnia był wypożyczony z Podbeskidzia, do którego przeszedł w połowie 2017 roku. Mikołaj w Bielsku-Białej spędził wiosnę sezonu 2013/14. Podbeskidzie rywalizowało wtedy w Ekstraklasie. Lebedyński zagrał w niej pięciokrotnie, kolejne cztery występy z czterema bramkami dokładając w rezerwach.
 

STADION 

 

fot. tspodbeskidzie.pl 

 

 

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#