POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest22.01.2022
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Bieszczad: krok do przodu

15.08.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne


W ostatnich latach Chrobry bardzo dobrze trafiał z młodzieżowcami. W klubie grali Mateusz Wieteska i Kamil Pestka, którzy po powrotach mocno się rozkręcali w Ekstraklasie. Ostatnio Adrian Benedyczak z Krzysztofem Kubicą i obaj też mają potencjał, by zrobić wokół siebie więcej rozgłosu. Teraz jest Kacper Bieszczad. Transfer (w tym przypadku wypożyczenie) nastolatka zawsze mniej się "sprzedaje" medialnie od pozyskania bardziej ogranego piłkarza, ale 18-letni bramkarz jest na bardzo dobrej drodze, by i jego nazwisko zostało zapamiętane.

Kacper Bieszczad przez ostatnie lata grał w Zagłębiu Lubin, ale urodził się w zupełnie innej części Polski, w Krośnie, a pochodzi z małej miejscowości obok tego podkarpackiego miasta. 
- Szybko wyjechałem jednak z domu - mówi. - Do Akademii Zagłębia przychodziłem mając 14 lat. Tam przechodziłem stopień po stopniu przez CLJ, U-19 i rezerwy, w których zagrałem ponad 20 spotkań. Zapracowałem na szansę w Ekstraklasie. Cieszę się, że w tym kierunku to idzie i oby tak dalej.

W Ekstraklasie zadebiutował w lipcu tego roku. Łącznie pokazał się w dwóch meczach, z Wisłą Płock (0:1) i Wisłą Kraków (3:1). A przypomnijmy: co prawda Pestka trafiając do Chrobrego miał 24 występy w Ekstraklasie, a Benedyczzk 15, ale już Wieteska cztery, a Kubica zero. 
- Priorytetem jest dla mnie gra. Wiedziałem, że w Lubinie będą na to mniejsza szanse. Skończył się sezon, pojechałam do domu, żeby wyczyścić głowę i na starcie przygotowań wraz z agentem zaczęliśmy myśleć, co należy zrobić. Czułem, że krok do przodu, czyli zmiana klubu. Fajnie, że jestem w Chrobrym, bo to klub stąd, blisko. Mam nadzieję, że dam drużynie jakość i sam złapię doświadczenie oraz cenne minuty, na których tak bardzo mi zależy - opowiada Kacper Bieszczad. 

Powiedział też o samym transferze: - Trener Djurdjević skontaktował się z moim menadżerem, a ze sobą rozmawiali ponadto trenerzy bramkarzy Zagłębia i Chrobrego, Grzegorz Szamotulski i Mariusz Bołdyn. Na podstawie tych rozmów kluby doszły do porozumienia. Przyznam, że chciałem, aby było blisko, bo matura, prawo jazdy i tak dalej. Przede wszystkim patrzyłem jednak na grę i możliwość rozwoju. Widać, że tu jest fajna drużyna, dobrze to wyglądało, mocna defensywa i analizowałem, że mogę w Chrobrym zrobić krok do przodu.

Tagi
Oferta sponsora


Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#