Dzisiaj jest22.01.2022

Remis z Niemcami. Bieszczad przez cały mecz

03.09.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne

Kacper Bieszczad wystąpił pełne 90 minut w towarzyskim meczu reprezentacji Polski U-19 z Niemcami. Polacy zremisowali w Kaliszu 1:1.

Reprezentacja prowadzona przez trenera Jacka Magierę po pierwszej połowie prowadziła 1:0. Bramkę z rzutu karnego zdobył zawodnik Lecha Poznań Filip Szymczak. Wyrównał zaraz po zmianie stron Mehmet-Can Aydin z FC Schalke 04. Oficjalnie zakończyło się na remisie, ale dodatkowo rozegrano konkurs rzutów karnych. Jedenastki lepiej wykonali Niemcy, którzy wygrali 4:2.

Dla Biało-Czerwonych to było jedno z dwóch zaplanowanych spotkań podczas trwającego zgrupowania. W kolejnym, w poniedziałek o godz. 17.00 w Brzegu, Polacy podejmą reprezentację Czech. Po tym Kacper dołączy do Chrobrego, który obecnie przygotowuje się do ligowego spotkania z Widzewem Łódź w dniu 10 września.

Polska - Niemcy 1:1
1:0 Filip Szymczak 7 (k)
1:2 Mehmet-Can Aydin 52

Polska: Bieszczad - Iskra, Bejger, Peda (85 Mosór), Niewiadomski, Szelągowski, Kozłowski (82 Ratajczyk), Biegański, Rakoczy (82 Buksa), Szymczak (56 Turski), Marchwiński.

Niemcy: Atubolu - Lemperle (32 Knauff (60 Pereira da Silva)), Atemona (46 Lang), Dardai (46 Beifus), Schmidt (46 Aydin), Calhanoglu (46 Obuz), Thielmann (46 Rohl (70 Nankishi)), Martel (46 Civeja), Dirkner (46 Scott), Nebel (46 John), Kehrer (46 Hartwig (70 Borkowski)).