Dzisiaj jest26.09.2021

Po raz trzynasty na trzynastego. Przed meczem ze Stomilem

12.11.2020 Autor: ŁJ Źródło: własne

W piątek 13 listopada trzynasty pojedynek Chrobrego ze Stomilem. Przed meczem poczytajcie więcej o najbliższym przeciwniku.

Z boiska do biura

Stomil w trakcie rundy przeszedł duże zmiany organizacyjne. Prezes Wojciech Kowalewski i dyrektor sportowy Sylwester Czereszewski tworzył pewnie najbardziej znany taki duet w strukturach klubu, ale we wrześniu rozstano się z tą dwójką znanych byłych piłkarzy. Po gorszym starcie drużyny (brak zwycięstwa i bramek) i podtekstach, jakie wywołały zagraniczne transfery do klubu, zdecydowano się na zmiany wewnątrz. Nie były one bez wpływu na zespół, tym bardziej, że boisko na biuro zamienił Grzegorz Lech. Wieloletni i zasłużony zawodnik Stomilu jeszcze 19 września wystąpił w meczu Fortuna 1 Ligi. Dwa dni później został ogłoszony prezesem klubu.

Zwyżkowa forma

Stomil miał gorszy początek. Pierwsze zwycięstwo odniósł już po zmianach, 25 września, kiedy pokonał Zagłębie Sosnowiec 1:0. Po tym trochę ruszyło. Zespół ma obecnie 10 punktów i większość z nich - osiem - zdobył po tej premierowej wygranej. Co prawda w ostatnich trzech kolejkach ugrał tylko dwa punkty, ale jeśli spojrzymy, że zremisował z Arką Gdynia 1:1 rywalizując od 40 minuty w dziesięciu i z Resovią po wyrównaniu w 90 minucie, to te dwa nabierają większego znaczenia.

Kłopoty z przodu

Problemem Stomilu jest ofensywa. Chrobry, o którym można powiedzieć, że zwłaszcza ostatnio musi mierzyć się z takimi kłopotami, i tak ma o dwa gole więcej na koncie (dziewięć Chrobrego do siedmiu po stronie rywali). Stomil 30 września pokonał ostatnią w tabeli Sandecję Nowy Sącz 4:1 i to był jedyny raz, kiedy zdobył więcej niż jedną bramkę. Mniej strzelonych w lidze goli ma wspomniana Sandecja (sześć).

Damian Bartek w obronie

W barwach Stomilu możemy zobaczyć Damiana Byrtka. Środkowy obrońca od czasu odejścia z Chrobrego w 2016 roku, po bardzo udanej rundzie, funkcjonował głównie na poziomie Ekstraklasy. Dopiero w połowie 2019 roku przeniósł się do Miedzi Legnica, a w trakcie tego sezonu do Stomilu. Jeśli zagra, będzie to jego pierwszy występ przeciwko Pomarańczowo-Czarnym. W tej rundzie zagrał siedmiokrotnie. W dziewiątej kolejce otrzymał czerwoną kartkę, wobec której pauzował przez jedno spotkanie.
Dla odmiany, piłkarzami Chrobrego w przeszłości grającymi w Stomilu są Marcel Ziemann i Jarosław Ratajczak.

Po raz trzynasty

Chrobry ma ostatnio niezłą serię w meczach ze Stomilem. Dwa poprzedniego sezonu zakończyły się bezbramkowym remisem, dwa wcześniejsze na wygranych 2:0. Obie drużyny rywalizowały ze sobą 12-krotnie. Pięć spotkań kończyło się zwycięstwem Chrobrego, trzy remisem, a pozostałe cztery zwycięstwem rywali. Bilans bramkowy wynosi 14:11 z korzyścią dla głogowian.