POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest15.06.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Rok temu w dwumeczu 12 goli

21.04.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne


W sobotę o godz. 16.00 Chrobry zmierzy się z GKS-em Tychy. Rok temu doszło do nietypowej sytuacji, bo po wygranej GKS-u 5:1 w pierwszym meczu, w rewanżu to Chrobry zwyciężył 5:1. Pomarańczowo-Czarni znów mają się za co rewanżować, ponieważ jesienią było 4:0 dla gospodarzy.


Udane urodziny

We wtorek GKS świętował 50. rocznicę powstania. Z tego powodu mecz z Radomiakiem Radom przesunięto z weekendu na wtorek. Zespół dołożył do tego szczególnego dnia swoje. Pokonał rywala w walce o awans 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 44 minucie z rzutu karnego Łukasz Grzeszczyk. Po chwili goście grali w dziesięciu, a kończyli w dziewięciu, ale i bez tego tyszanie zrobili wystarczająco dużo (oddając ponad 10 strzałów, w tym pięć celnych), aby wygrać. Dodatkową nagrodą jest przesunięcie się na trzecie miejsce w tabeli i w związku z dwupunktową stratą do Górnika Łęczna bardzo realna szansa na bezpośredni awans. Można powiedzieć, że przed meczem w Głogowie GKS jest w jednej z najlepszych dla siebie sytuacji od początku sezonu. W podobnej był po 19 kolejce, ale wtedy nie dźwignął tego i w następnej serii trafiając na rozpędzoną Sandecję Nowy Sącz stracił punkty.
 
 
 

Mecze gospodarzy

Chrobremu ostatnio bardzo źle gra się z GKS-em, ale to dotyczy stadionu w Tychach. W ubiegłym sezonie GKS wygrał 5:1, a w tym 4:0. Dla porównania, w rewanżu po 1:5 to Pomarańczowo-Czarni nie zostawili na przeciwniku suchej nitki i wygrali 5:1. Idąc tym śladem, teraz też powinni bardzo skutecznie zrewanżować się za jesień w Tychach.

Jedna bramka może zdecydować

O taki rewanż może być jednak trudniej, niż rok wcześniej. Wtedy Chrobry bardzo mocno wszedł w ligę, zaczynając od wyjazdowego zwycięstwa w Niepołomicach, teraz - po trzech występach bez wygranej i bez gola, z jednym punktem - nie ma jak iść za ciosem i musi znaleźć inny sposób na wyjście z dołka. Z drugiej strony, tyszanie pomimo trzeciego miejsca w lidze ostatnio też nie punktowali z najwyższą skutecznością, a lepsze położenie w tabeli wynika też ze strat najgroźniejszych rywali. Wygrana z Radomiakiem była drugą na przestrzeni sześciu minionych kolejek, podczas których zespół trzy razy zachowywał czyste konto, ale też trzy razy sam nie był w stanie strzelić do bramki (w tym czasie zdobył tylko trzy gole). To może zapowiadać mecz, o którego losach może przesądzić jedna bramka.

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#