POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest14.05.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

ChG II: chcemy wykorzystać okazję

30.04.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne
W rozpoczynającym się o godz. 16.30 meczu rezerwy Chrobrego Głogów podejmą Karkonosze Jelenia Góra, którego stawką jest pozycja lidera w Koleje Dolnośląskie 4 Lidze. Na razie mają ją głogowianie, są u siebie niepokonani, ale spotkanie z wiceliderem to największe sportowe wyzwanie obecnego sezonu.

O tym meczu można powiedzieć, że jest czwartoligowym hitem, bo zmierzą się dwie czołowe ekipy zachodniej grupy. W dodatku takie, które dzielą tylko trzy punkty (Karkonosze mają mecz mniej), a które same oddzieliły się od reszty (zespół z Jeleniej Góra dysponuje ośmiopunktową przewagą nad trzecią drużyną). W grupie wschodniej nie ma tak zaciętej rywalizacji o awans do baraży, a prowadząca Lechia Dzierżoniów utrzymuje dystans pięciu punktów.
 
 

Zwycięzca sobotniego spotkania będzie na pierwszym miejscu po rozegraniu kolejki i pod tym względem pojedynek może mieć duży wpływ na to, która z drużyn osiągnie baraże. Niczego jednak nie przesądza, bo po tym spotkaniu liga będzie się toczyć jeszcze przez dwa miesiące.
- W tamtym roku daliśmy plamę w ostatnim meczu, przez który zabrakło nam punktu do barażu. Pozostaje ta sportowa złość i skoro jest okazja, chcielibyśmy ją wykorzystać. Nie mówię, że awansować, ale na pewno o to powalczyć - deklaruje trener Chrobrego II Jakub Wolny.
 
 
 
- Ktoś kiedyś powiedział i pewnie wielu trenerów zgodzi się z tym, że awansów nie osiąga się z zespołami z czołówki tylko tymi z dołu lub środka tabeli. Po Karkonoszach mamy jeszcze dwanaście kolejek i trzeba o tym pamiętać, więc mecz jest bardzo ważny, szczególnie prestiżowy, ale nie jest najważniejszy. Gramy jednak z jedną z mocniejszych drużyn w lidze i trzeba będzie dołożyć to „coś”, aby myśleć o zwycięstwie - dodaje szkoleniowiec rezerw.

W jedenastu rozegranych spotkaniach na swoim terenie głogowianie nie przegrali ani razu. W całym rozrachunku ponieśli dwie porażki, obie na wyjeździe, a spośród nich jedna miała miejsce w Jeleniej Górze. W rundzie jesiennej Karkonosze wygrały u siebie 2:1. Głogowianie kończyli tamto spotkane w dziesięciu po czerwonej kartce Kacpra Pietrzczyka i już w osłabieniu stracili gola na 2:1. W 84 minucie zdobył go Szymon Sołtysiak. Wiele wskazuje na podobnie zacięty pojedynek tym razem.
 
 

Rywal Chrobrego drugi sezon z rzędu utrzymuje się w czubie tabeli. W tym zdaje się być jeszcze mocniejszy, niż w ubiegłym, który skończył na trzeciej pozycji. W ostatniej kolejce pauzował, ale swoją siłę pokazał we wcześniejszej rozegranej jeszcze w marcu wygrywając z Apisem Jędrzychowice 6:0 (przed tygodniem Chrobry pokonał Apis 3:0). Jednym z zawodników Karkonoszy jest Mateusz Kulchawy, który w sezonie 2020/21 rozegrał dwa spotkania w pierwszoligowym Chrobrym.

Mecz Chrobry II - Karkonosze rozegrany zostanie na drugiej płycie i rozpocznie się o godz. 16.30. Odbędzie się bez udziału publiczności, dlatego zachęcamy do oglądania transmisji na żywo, którą przeprowadzimy przy współpracy z Kwart Multimedia. Transmisja będzie dostępna na naszym kanale Youtube od godz. 16.25.
 Sobota, 1 maja
16.30 Chrobry II Głogów - Karkonosze Jelenia Góra (Koleje Dolnośląskie 4 Liga)
Głogów, II płyta
 
 

Tagi

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#