Dzisiaj jest14.05.2021

Chrobry II - Karkonosze 1:0

01.05.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne

To był dobry dzień dla Chrobrego, przede wszystkim bardzo waleczny. W pojedynku na szczycie Koleje Dolnośląskie 4 Ligi bardzo zmotywowane rezerwy Chrobrego wygrały z Karkonoszami Jelenia Góra 1:0 i obroniły pozycję lidera.

Chrobry od początku był bardzo skupiony na swojej robocie i było wyraźnie widać, że dąży do wygranej. Prowadzenie udało się osiągnąć już w 22 minucie, kiedy po dograniu Olafa Zygmunta wzdłuż bramki golkipera Karkonoszy pokonał Dominik Dziąbek.

W tej połowie Karkonosze były wyraźnie w odwrocie, a Pomarańczowo-Czarni przekonująco utrzymali jednobramkowe prowadzenie do momentu zejścia na przerwę.

Po zmianie stron goście starali się dojść do głosu i częściej przedzierali się bliżej bramki głogowian. Cały czas to jednak Chrobry stwarzał dużo większe zagrożenie. Bardzo dobrych sytuacji nie wykorzystali Kacper Pietrzczyk, Miłosz Jóźwiak i Adrian Marciniak.

1:0 to niebezpieczny wynik i to mogło potwierdzić się już w doliczonym czasie gry. Rywale wywalczyli rzut wolny przed szesnastką, a po strzale Oskara Gizińskiego świetną interwencją popisał się Bartek Szafer. Każdy więc dołożył do tej wygranej coś od siebie.

W poniedziałkowej kolejce Chrobry pauzuje. Wtedy swoje spotkanie rozegrają za to Karkonosze, które w przypadku zwycięstwa zbliżą się do Pomarańczowo-Czarnych. Tak czy inaczej przewaga drużyny trenera Jakuba Wolnego po dzisiejszej wygranej nie będzie mniejsza niż trzy punkty.

CHROBRY GŁOGÓW - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 1:0 (1:0)

1:0 Dziąbek 22

CHROBRY: Szafer - Dziąbek (85 Antkowiak), Staszkowian, Wawrzyniak, Jandziak, Kobiela, Grzymisławski, Michalczyk (65 Galas), Zygmunt (70 Marciniak), Pietrzczyk, Jóźwiak (87 Malczuk).

KARKONOSZE: Fościak - Wawrzyniak, Kocot (66 Sołtysiak), Taran (61 Gargas), Czerwiński, Bębenek, Lekszycki (46 Poszelężny), Niemienionek, Młodziński (39 Giziński), Firlej (56 Kulchawy), Sutor.

ŻÓŁTE KARTKI: Jandziak, Michalczyk - Sołtysiak.