Dzisiaj jest14.05.2021

F1L: wycisnąć jak najwięcej

03.05.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne

Chrobry wygrywając z ŁKS-em Łódź nie zgubił zasięgu do wyższych miejsc i chcąc wycisnąć jak najwięcej z tego sezonu może myśleć o górnej połowie tabeli. Zajmuje teraz 11 miejsce, ale do siódmego Widzewa Łódź traci tylko trzy punkty mając dodatkowo mecz mniej.

W meczu dwóch zespołów bijących się o bezpośredni awans remis 3:3. Bruk-Bet Termalica Nieciecza w tym roku trzykrotnie ratował punkt w identyczny sposób - bramką Mateusza Grzybka w 90 minucie, teraz w takich okolicznościach sam stracił dwa. Jeszcze w momencie wybicia 90 minuty Termalica prowadziła z Górnikiem Łęczna 3:2, ale już w doliczonym czasie Przemysław Banaszak doprowadził do wyrównania. To był najbardziej efektowny występ w tej kolejce. Z kolei najbardziej zaskakujący miał miejsce w Rzeszowie. GKS Bełchatów pokonując Resovię Rzeszów 3:1 wygrał po raz pierwszy po ponad pięciu miesiącach i mając trzy punkty straty do bezpiecznej pozycji (zajmuje ją teraz Zagłębie Sosnowiec) chce liczyć się w grze o 1 Ligę.

W 28 kolejce nie wszyscy z pierwszej szóstki zapunktowali za trzy, a mierząca się w finale Pucharu Polski Arka Gdynia pauzowała, ale też żadna z ekip tuż zza tej szóstki nie była w stanie tego wykorzystać. W pojedynku Miedzi Legnica z Widzewem Łódź padł remis, a Odra Opole przegrała w Jastrzębiu 0:3. Miejsca barażowe cały czas są więc oddzielone grubszą kreską. Szósta Arka przy jednym spotkaniu mniej ma sześć punktów przewagi nad siódmym Widzewem