Dzisiaj jest15.06.2021

F1L: bliżej góry

09.05.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne

Dwoma zwycięstwami z rzędu Chrobry powiększył dystans nad drużynami, które ma tuż za sobą. Będąca miejsce niżej Korona Kielce, przy jednym meczu więcej, traci cztery punkty, więc głogowianie mogą myśleć o stopniowym przesuwaniu się wyżej. Dziesiąty Widzew Łódź i dziewiąta Sandecja Nowy Sącz mają po punkcie przewagi.

29 kolejka w większości ułożyła się zgodnie z przewidywaniami. Sporą niespodzianką jest porażka Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Lider przegrał u siebie z Miedzią Legnica 0:2 i w lidze to jego pierwsza domowa porażka od września. Natomiast Miedzianka złapała dobry rytm, od pięciu kolejek jest niepokonana (po dwa punkty straciła tylko w pojedynkach z Chrobrym i Widzewem), a tym samym włączyła się do walki o baraże.

Termalica pomimo tego dość bezpiecznie trzyma się pierwszego miejsca. O drugie biją się GKS Tychy z Radomiakiem Radom. Oba zespoły wygrały w tej serii i trochę oddaliły się od reszty. Co ciekawe, Chrobry w tej rundzie wygrał z obiema drużynami. To wzmacnia postrzeganie Pomarańczowo-Czarnych i przy ostatnich dwóch zwycięstwach daje spore nadzieje na udany finisz sezonu.

Teraz do Głogowa przyjedzie Zagłębie Sosnowiec i kto wie czy nie będzie to trudniejszy pojedynek od tych z GKS-em oraz Radomiakiem. Co prawda głogowianie mają bardzo dobry bilans z drużynami dolnej połowy tabeli, ale zaczyna się gra o życie, a Zagłębie jest po porażce z Radomiakiem (dodatkowo po samobójczym trafieniu Piotra Polczaka) i ma tylko trzy punkty więcej od ostatniego GKS-u Bełchatów. Jak się walczy o utrzymanie, w ten weekend pokazały zespoły Resovii Rzeszów i GKS-u Jastrzębie. Pierwszy pokonał Widzew Łódź 2:0, drugi zremisował w Łodzi z ŁKS-em 1:1, najpierw w 85 minucie nie wykorzystując pierwszej jedenastki, ale kolejną w 90 minucie już tak.