Dzisiaj jest16.06.2021

Bez punktów z ostatniej wyprawy

05.06.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne

W przedostatnim występie Chrobry przegrał z Resovią Rzeszów 0:1. Zadecydował gol z 16 minuty, po którym Pomarańczowo-Czarni mimo kilku prób głównie ze stałych fragmentów nie zdołali zdobyć przynajmniej wyrównującej bramki.

Pierwszą groźniejsza okazję stworzyli głogowianie. W 14 minucie niebezpieczną piłkę wzdłuż bramki posłał Marcel Ziemann. Blisko bramkarza był Damian Piotrowski, ale ostatecznie broniący Paweł Łakota uratował sytuację wybiciem poza linię końcową. Minęło 120 sekund i na prowadzeniu byli gospodarze. Po przejęciu piłki na połowie Chrobrego, dobre podanie w szesnastkę otrzymał Bartosz Jaroch i strzałem na dalszy słupek pokonał Rafała Leszczyńskiego.
Do końca tej części wynik nie uległ zmianie, a najbliżej tego była Resovia. W ostatnich minutach groźnie z dystansu przymierzył Maksymilian Hebel, ale futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką. Późniejsza główka Olivera Praznovskyego po rzucie rożnym była nieco dalej od celu. Pomarańczowo-Czarni szukali swoich okazji, lecz poza tą przy stanie 0:0 w wykonaniu Marcela Ziemanna więcej poważniejszych nie mieli.

1:0 zdecydowanie mogło być w 56 minucie. Wyrównującego gola prawie przyniosło rozegranie rzutu wolnego. Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja głową uderzał po raz kolejny Oliver Praznovsky i tym razem był zdecydowanie bliżej trafienia, ale swoje między słupkami zrobił Paweł Łakota, wybijając na rzut rożny. Po chwili zza szesnastki futbolówkę tuż obok słupka posłał Robert Mandrysz. Chrobry wyraźniej przejął inicjatywę, lecz minuty mijały, a rezultat nie ulegał zmianie. Te zapędy też jakby utraciły na sile. Spróbowali miejscowi. W 72 minucie drugi raz w tym pojedynku z kilkunastu metrów strzelił Maksymilian Hebel, a Rafał Leszczyński odbił piłkę. W ostatnim kwadransie głogowianie zagrali na dwóch napastników, bo do Mikołaja Lebedyńskiego dołączył Damian Kowalczyk, ale nie przyniosło to oczekiwanej zmiany w tej najważniejszej statystyce. Choć raz jeszcze niewiele zabrakło Oliverowi Praznovskyemu. Aktywny przy stałych fragmentach obrońca kończył głową daleki wyrzut z autu Mavroudisa Bougaidisa, tyle że golkiper Resovii znów stanął na posterunku. Koniec końców punkty zostały w Rzeszowie. Dla Chrobrego to druga porażka 0:1 z rzędu.

Do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz. W niedzielę 13 czerwca o godz. 12.40 Chrobry zmierzy się z Arką Gdynia i na tym sezon dobiegnie końca.