POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest16.06.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem z Arką. Jaka stawka?

10.06.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne


Niedzielnym meczem z Arką Gdynia zespół Chrobrego Głogów zakończy sezon w Fortuna 1 Lidze. Wtedy rozstrzygnie się, na jakim dokładnie miejscu, bo zwycięstwo może być konieczne, aby pozostać przynajmniej na dziesiątym. Na kilka dni przed spotkaniem piszemy więcej o rywalu i samym pojedynku. 
 


Stawka nie jest już duża, ale wciąż jest

Jeszcze kilka dni temu można było przypuszczać, że Arka będzie w Głogowie wypruwać żyły w walce o bezpośredni awans. Nie wygrała jednak w żadnej z trzech ostatnich kolejek i tym wykluczyła się z tej gry. Jest za to pewna udziału w barażach, których pierwsze spotkania zaplanowano już na środę, więc wyjazd do Głogowa niekoniecznie jej na rękę. Nie jest przy tym tak, że to dla niej gra o nic. W Gdyni już wiedzą, że w pierwszym meczu barażowym zmierzą się z ŁKS-em Łódź, ale ostatnia kolejka zadecyduje czy do rywalizacji dojdzie w Gdyni czy w Łodzi. Jeśli Arka wygra w Głogowie, bez oglądania się na innych będzie pewna występu na swoim stadionie.
Ze znaczeniem tego meczu podobnie jest w przypadku Chrobrego. Zespół trenera Ivana Djurdjevicia może jeszcze awansować na dziewiąte miejsce i tylko wygrana może dać obronę aktualnie zajmowanej dziesiątej pozycji. Jasne, nie jest to gra o największą stawkę, ale lepiej sezon zakończyć w górnej połówce lub przynajmniej blisko tej granicy, niż na 12 lokacie.

21 lat czekania

Chrobry zagra z Arką po raz szesnasty. Do tej pory 13 meczów odbyło się w lidze, a dwa kolejne w Pucharze Polski. Sześć razy wygrywali Arkowcy, czterokrotnie Pomarańczowo-Czarni, a pięć spotkań zakończyło się remisem. Podział punktów miał miejsce w ostatnim pojedynku z grudnia ubiegłego roku. Chrobry po golu w końcówce Pawła Oleksego - byłego zawodnika Arki - zremisował 1:1. Długo jednak pozostaje bez wygranej z tym przeciwnikiem. Ostatni taki występ miał miejsce 5 listopada 1994 roku, kiedy to głogowianie po bramkach Emila Nowakowskiego i Dariusza Błaszczyka zwyciężyli 2:1. Od tamtego momentu padały albo remisy albo komplet punktów inkasowali gdynianie.

Dwie pauzy za 8 żółtych kartek

W jednym i drugim zespole z powodu żółtych kartek zabraknie po jednym piłkarzy. W Arce nie wystąpi Arkadiusz Kasperkiewicz, w Chrobry Jaka Kolenc. Obu łączy to, że w ostatniej kolejce otrzymali po ósmej żółtej kartce, a taka liczba oznacza mecz przerwy.

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#