POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest05.08.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Odejścia po sezonie

14.06.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne


Siedmiu zawodników odchodzi z Chrobrego Głogów po zakończonym sezonie 2020/21. Z końcem czerwca kontrakty wygasną Damianowi Kowalczykowi, Kamilowi Juraszkowi, Maksymilianowi Banaszewskiemu i Patrykowi Bryle, a wypożyczenia zakończą Paweł Oleksy, Nikodem Niski oraz Kacper Bieszczad.

 
Spośród odchodzących najdłużej w Chrobrym był Damian Kowalczyk. Za nim pięć sezonów w pomarańczowo-czarnych barwach, choć w tym pierwszym pół roku spędził na wypożyczeniu w Rozwoju Katowice. Przez ten czas zagrał w 112 spotkaniach, w których zdobył 15 bramek. Ostatni sezon zakończył na bilansie 20/0.
 
 
 
 
  

Na początku 2020 roku do Chrobrego przeszedł Maksymilian Banaszewski, który zrobił wokół swojej osoby sporo szumu w trakcie rundy jesiennej 2020/21. Zdobył wtedy 7 bramek i choć tego dorobku nie poprawił w rundzie wiosennej, pozostał jednym z najlepszych strzelców drużyny. W zakończonym sezonie wystąpił w 32 spotkaniach.
 
 
 
 
  

W tym samym czasie, co Maks, do MZKS-u dołączył Kamil Juraszek. Środkowy obrońca w zakończonym sezonie zagrał 14-krotnie. Po jego odejściu zespół pozostanie w tej formacji z najczęściej grającymi Oliverem Praznovskim i Mavroudisem Bougaidisem oraz najbardziej doświadczonym Michałem Michalcem.
 
 
 

Patryk Bryła przy Wita Stwosza spędził rok. Zagrał w 25 meczach zdobywając w nich jedną bramkę (w wygranym 3:0 pojedynku z Resovią Rzeszów) i zaliczając jedną asystę.
 
 
 
 

Poza tymi zawodnikami, z Chrobrego odejdą też ci, których wypożyczenie dobiega końca. Broniący Kacper Bieszczad został wypożyczony z Zagłębia Lubin i w Głogowie wystąpił w 18 meczach, spośród których większość - 17 - miała miejsce w rundzie jesiennej.

 

Na początku sezonu defensywę wzmocnił też Paweł Oleksy. Paweł po raz drugi w swojej karierze przeszedł do Chrobrego, po raz drugi na zasadzie wypożyczenia, a tym razem z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Jego bilans po sezonie to 18 meczów, jedna bramka i dwie asysty.

 
 
 
 
Nikodem Niski został wypożyczony z Legii Warszawa przed rundą wiosenną. Zagrał w 9 meczach Fortuna 1 Ligi. 
 
 

Wszystkim piłkarzom dziękujemy za grę w Chrobrym, współpracę i życzymy powodzenia!

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#