Dzisiaj jest27.09.2021

Zwycięstwo po sześciu latach

02.08.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne

Pomarańczowo-Czarni zaliczają najlepszy start w lidze od 2015 roku, kiedy to po raz ostatni wygrali na inaugurację - 2:0 z MKS-em Kluczbork. W międzyczasie remisowali lub przegrywali, również w Olsztynie (0:3 w sezonie 2016/17). Teraz ten Stomil pokonują i po sześciu latach przerwy mają komplet punktów po premierowej kolejce.

Pierwszym liderem Fortuna 1 Ligi została Miedź Legnica, która wygrała w Opolu z Odrą 4:1. Przekonująco zwyciężył też Widzew, który m.in. po trafieniu byłego zawodnika Chrobrego Karola Danielaka pokonał Sandecję Nowy Sącz 3:0.

Punkt do swojego konta dopisał najbliższy rywal głogowian. Arka Gdynia zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec, w składzie którego od początku wystąpili Patryk Bryła z Maksymilianem Banaszewskim, 1:1.

W samej końcówce uratowała się Resovia Rzeszów. Zespół trenera Radosława Mroczkowskiego chwilę przed końcem przegrywał z GKS-em Katowice 1:2, ale golem w 90 minucie Aleksander Komor zapewnił cenny, bo wyjazdowy punkt. Zremisowa też drugi z beniaminków (1:1 Górnika Polkowice z Podbeskidziem Bielsko-Biała), a kolejny - Skra Częstochowa - przegrał z Koroną Kielce 0:2.