POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest27.09.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Trzy ostatnie mecze w Gdyni: 1:1, 1:1 i 1:1

04.08.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne


Druga kolejka i drugi wyjazd. W sobotę o godz. 20.30 Chrobry zmierzy się z Arką Gdynia, z którą w tym tysiącleciu jeszcze nie wygrał, ale na której terenie zdobywał punkt w trzech ostatnich występach. Dziś piszemy więcej o zbliżającym się spotkaniu.


Niedosyt na inaugurację

Na inaugurację Arka zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Prowadziła po golu Michała Bednarskiego - nie mylić z Michałem grającym obecnie w Miedzi - a rywale odpowiedzieli golem z rzutu karnego na 18 minut przed końcem. Biorąc pod uwagę ostatni sezon, dla Arkowców to czwarte domowe spotkanie z rzędu bez kompletu punktów.
- Nie tak wyobrażaliśmy sobie inaugurację. Mecze kontrolne rządzą się innymi prawami, w nich dobrze wyglądaliśmy, ale wszystko weryfikuje liga. Mieliśmy jednak swoje sytuacje, w tym czyste, które powinniśmy zakończyć golem. Stało, jak się stało, a młodość rządzi się swoimi prawami, nikt by tego nie przewidział, rzut karny i mamy remis - podsumował trener Arki Dariusz Marzec.

10 goli za 10 goli

Po sezonie Arka straciła Juliusza Letniowskiego i Macieja Rosołka. Obaj byli wypożyczeni, więc ich odejście było wkalkulowane, ale jednak boli strata zawodników, z których każdy zdobył 10 goli. Nie dokonano wielu wzmocnień, choć z Ekstraklasy dołączyli Hubert Adamczyk (10 meczów z Wisłą Płock w ubiegłym sezonie) i Sebastian Milewski (18 z Piastem Gliwice). Zdania kibiców na temat takich ruchów w jedną i drugą stronę były różne, lecz jakby nie patrzeć, za bramkostrzelną parę Letniowski-Rosołek z łącznie 20 golami na koncie przyszedł bramkostrzelny drugoligowiec, który niemal identycznie jak ta dwójka w pojedynkę zdobył 10 goli w ciągu jednej rundy - to Nestor Gordillo z KKS-u Kalisz. Do tego obiecujące były sparingi gdynian: 2:0 z Lechem Poznań, 2:1 z Górnikiem Zabrze czy 3:1 z Hapoelem Tel Awiw.

Gramy z faworytem do awansu

Arka w ubiegłym sezonie poległa w barażach, ale zapał nie opadł i cel klubu się nie zmienił. Nadal jest nim awans do Ekstraklasy. Zespół Dariusza Marca cały czas uchodzi za jednego z głównych faworytów do zajęcia któregoś z dwóch czołowych miejsc. Nawet po remisie w pierwszej kolejce, u sponsora rozgrywek - zakładów Fortuna - Arce daje się największe zaraz po ŁKS-ie Łódź szanse na bezpośrednią promocję (Chrobry w tym zestawieniu jest ósmy).

Historia trudna, ale w Gdyni lepiej

Dla Chrobrego będzie to ciężki mecz od strony „historycznej”. Pomarańczowo-Czarni po raz ostatni wygrali z Arką w 1994 roku, kiedy to po bramkach Emila Nowakowskiego i Dariusza Błaszczyka skończyło się na 2:1. Od tamtego momentu padały albo remisy albo komplet punktów inkasowali gdynianie. Z drugiej strony, trzy ostatnie wyprawy do Gdyni zakończyły się punktową zdobyczą: 1:1 miało miejsce zarówno w 2016 roku, 2017, jak i w 2020.

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#