POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest07.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Z obozu rywala: Miedź Legnica

20.10.2021 Autor: ŁJ Źródło: Słowo Sportowe


Przed piątkowymi derbami z Miedzią Legnica kilka faktów z obozu rywala, i nie tylko.


Rywal w formie

Miedź Legnica jest wyraźnie w formie i ma cztery zwycięstwa z rzędu, w których strzeliła 13 bramek. Ostatnia wygrana - z Resovią Rzeszów była najmniej efektowna ofensywnie (2:0), ale za to wywindowała zespół na drugie miejsce w tabeli.

Mniej czasu na przygotowanie

Z tym ostatnim meczem Miedzi mogą, choć nie muszą wiązać się pewne kłopoty. Legniczanie w Rzeszowie grali we wtorek. Mecz zakończył się ok. godz. 20.00, więc do swojego miasta wrócili bardzo późno w nocy, jeśli nie nad samym ranem. Czy to będzie miało przełożenie na boisko w piątkowy wieczór? O tym dopiero się przekonamy, ale na pewno jest to jakiś argument.

Obrona musi stanąć na wysokości zadania

Defensywa Chrobrego miała problemy podczas sobotniego spotkania w Rzeszowie i szybko musi zostawić je za sobą. W piątek trzeba stanąć na wysokości zadania, tym bardziej, że Miedź to nie tylko drugi zespół ligi, ale też drugi pod względem zdobytych goli, a jej zawodnik Patryk Makuch z sześcioma trafieniami jest czołowym strzelcem rozgrywek. Zespół trenera Wojciecha Łobodzińskiego zdobył ich 24 (a tylko trzej pierwszoligowcy przekroczyli barierę 20), w tym wspomniane 13, czyli ponad połowę w ostatnich czterech występach. W dodatku Miedź na przestrzeni sezonu już czterokrotnie strzelała po cztery gole, raz w Pucharze Polski, trzy razy w Fortuna 1 Lidze.

U nas i u nich

W piątek na boisku możemy zobaczyć kilku zawodników, którzy wcześniej reprezentowali barwy rywala. W Chrobrym są to Michał Ilków-Gołąb i Paweł Tupaj, w Miedzi Michał Bednarski i Mateusz Abramowicz. Bednarski ostatnio wchodzi z ławki na ostatnie minuty (w Sosnowcu zdobył w taki sposób jedną z bramek), a Abramowicz do tej pory zaliczył jeden pucharowy mecz.
 
 

Zagramy po raz 57

W kwietniu rozgrywane w Głogowie derby zakończyły się bezbramkowym remisem. Był to 56. ligowy pojedynek Chrobrego z Miedzią. Ostatnie dwa to podział punktów, we wcześniejszym - z grudnia 2019 - wygrała Miedź. Chrobry czeka na derbowe przełamanie od 2017 roku, kiedy to pokonał „Miedziankę” 2:1 po golach Mateusza Wieteski i Mateusza Machaja.
  • Liczba meczów w lidze: 56

  • Zwycięstw Chrobrego: 13

  • Remisów: 23

  • Zwycięstw Miedzi: 20

  • Bramki Chrobry-Miedź: 51:68Tagi

derby    miedz legnica   

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#