Dzisiaj jest07.12.2021

Status quo Chrobrego

25.10.2021 Autor: ŁJ Źródło: własne

Nie zmieniła się sytuacja Chrobrego w ligowej tabeli. Zremisowali Pomarańczowo-Czarni, zremisowały zespoły będące zarówno na górze, w środku, jak i na dole tabeli. Dziesiąty Chrobry traci pięć punktów do dziewiątego miejsca, nadal ma sześć przewagi nad ostatnią drużyną i bardzo potrzebuje zwycięstwa.

14 kolejka była kolejką remisów, bo aż na sześciu stadionach zespoły dzieliły się punktami. Cztery razy padł rezultat 2:2 i za każdym razem towarzyszyły temu spore emocje w końcówce. W derbach Łodzi Widzew doprowadził do 2:2 po golu Tomasza Dejewskiego w 87 minucie. Przegrywający już 0:2 w Opolu GKS Jastrzębie wyrównał w 84 minucie za sprawą skutecznego w wykonaniu Dawida Witkowskiego rzutu karnego. Korona Kielce od 83 minuty prowadziła 2:1 w Polkowicach, ale Kajetan Szmyt golem w 90 minucie zapewnił Górnikowi punkt. Natomiast w meczu Zagłębia Sosnowiec z Podbeskidziem Bielsko-Biała jeszcze w 86 minucie było 1:1, a po kolejnych trzech już 2:2.

Po tylu remisach nie mogło dojść do wielu zmian w tabeli. Na czele Widzew Łódź z pięciopunktową przewagą nad Miedzią Legnica, a outsiderem pozostaje Górnik Polkowice. W najbliższej, weekendowej kolejce Chrobrego czeka wyjazd do Bielska-Białej. Podbeskidzie jest siódem. Ogółem głogowianie w najbliższych dwóch kolejkach zmierzą się z przedstawicielami górnej połowy tabeli, nie tylko z Podbeskidziem, ale też z czwartą Sandecją Nowy Sącz.