POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest03.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Wybrał Chrobrego, a mógł grać w I lidze

03.01.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne


- Miałem jeszcze ofertę z pierwszej ligi, ale za Chrobrym przemawiało więcej czynników - powiedział Sławomir Janicki, pierwszy z nowych zawodników Chrobrego przed rundą wiosenną. 27-letni, ostatnio grający w trzecioligowej Polonii Środa Wielkopolska bramkarz opowiada nam o argumentach za grą w Głogowie. 

Sławomir Janicki ma za sobą kilka lat rywalizacji na zapleczu ekstraklasy. Ostatnio bardziej czynił starania, by ponownie tam zagościć. Wszystko przez poważną kontuzję w 2010 roku, po której zawodnik zaczął drogę poniekąd na nowo.
- Najgorsze już jednak za mną. Przez ostatnie pół roku rozegrałem wszystkie 16 spotkań w pełnym wymiarze czasowym. Zresztą, gdyby było coś nie tak, podpisać cokolwiek byłoby z mojej strony nie fair. Zapewniam, jestem do dyspozycji szkoleniowca - powiedział Janicki, który już w listopadzie wiedział, że zmieni barwy. - Z Polonią walczyliśmy o awans. To był główny cel klubu. Tymczasem prezes, widząc dziesięć punktów straty do lidera, postanowił ciąć koszty, stąd zmiany w kadrze. To nie jest tak, że musieliśmy odchodzić, ale osobiście nie chciałem trzymać się miejsca na siłę, być jakąś przeszkodą. Rozstaliśmy się więc w przyjaznej atmosferze.

Jeszcze w tym samym miesiącu bramkarz pojawił się na testach w Chrobrym. A że klub wcześniej obserwował zawodnika, poszło z górki. W efekcie to Janicki jest pierwszym nabytkiem klubu przed inauguracją rundy wiosennej,
- Nie ukrywam, że miałem ofertę z pierwszej ligi. O wyborze Chrobrego zadecydowało kilka czynników. Między innymi zainteresowanie mną ze strony trenera Mamrota, bliskość rodzinnego Poznania i obiekty sportowe. Pewnie nie odkryję niczego nowego, jeśli powiem, że baza Chrobrego robi wrażenie nawet na tle wyższych lig. Jeszcze to oświetlenie… Nie ma nic lepszego, niż gra przy jupiterach - argumentuje Janicki.

Nowego goalkeepera zespołu zobaczymy w kolejnym tygodniu. We wtorek zespół rozpocznie przygotowania do ligi, już razem z Janickim w kadrze. 
- Wiem, że w Głogowie są ambitne plany. Wynająłem na miejscu mieszkanie, do którego lada moment wprowadzą się też moi najbliżsi, żona z dzieckiem, stąd liczę na swoją pomoc w budowie czegoś fajnego w dłuższej perspektywie - zakończył.

Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#