Dzisiaj jest03.12.2021

478 minut bez straty gola. Będzie rekord?

14.05.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne

478 minut bez straty gola - to obecny dorobek Chrobrego Głogów. Nie jest jednak najlepszy w lidze, bo niedawno jeszcze bardziej okazalsze serie kontynuował ROW Rybnik czy MKS Kluczbork. Jeśli jednak głogowianie w szóstym meczu z rzędu, tym środowym w Turku, zachowają czyste konto, pod tym względem będą wiodącym zespołem ligi.

Po raz ostatni Sławomir Janicki piłkę z własnej bramki musiał wyciągać ponad miesiąc temu, 12 kwietnia w zremisowanym 1:1 meczu z Jarotą Jarocin. Od 62 minuty, w której to padł gol, zachowuje czysto konto. To zawsze idzie na poczet bramkarza. I rzeczywiście, Janicki jest bardzo pewny. Udowadnia to zdecydowanymi wyjściami do piłek i dyrygowaniem poczynaniami na boisku. Chyba się nie pomylimy, jeśli napiszemy, że to jego na boisku słychać najczęściej i najgłośniej. Z drugiej jednak strony niewiele ma okazji do wykazania się. Mowa o dobrych sytuacjach ze strony rywali. Do tych od dawna nie dopuszcza obrona. Jednym wyjątkiem jest chyba stały fragment gry w Katowicach, po którym obito słupek i poprzeczkę. Poza tym… nic.

Najsprawiedliwiej przypisać to całej defensywie, która szybko stała się najlepszą formacją całej drużyny. Choć też nie do końca. Przecież ostatnio w meczu z Calisią Kalisz, przykładowo, będący pomocnikiem Tomasz Kowalczuk zapobiegał w niektórych momentach groźnym sytuacjom, interweniując blisko bramki. W ocenie nie rozdrabniał się więc jeden z mocnych punktów obrony, Velin Damyanov. - Najważniejsze, że piąty mecz z kolei jest na zeru z tyłu. Za to należy podziękować całej drużynie, za jej zaangażowanie.

A co do Sławka Janickiego… Ten będąc w Polonii Środa Wielkopolska też brylował pod tym względem. Jego Polonia nie straciła gola w sześciu pierwszych spotkaniach rundy jesiennej obecnego sezonu, a on sam skapitulował dopiero po łącznie 614 minutach. Tak więc sam mecz z Turem z czystym kontem to jeszcze za mało, by dorównać osiągnięciu.