Dzisiaj jest21.01.2022

Chrobry II: atak w dziewięciu

12.06.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne

Druga drużyna Chrobrego Głogów ostatnio przechodzi samą siebie w meczowych scenariuszach. Niedawno, w meczu z Arkonem Przemków, grając w dziewięciu i z bramkarzem w polu ze stanu 1:2 doprowadziła do 3:2. Dziś, w Kunicach, od 60 minuty głogowscy piłkarze musieli radzić sobie w dziewięciu. I poradzili. W 90 minucie Damian Drewnowski strzelił zwycięskiego gola, po którym pomarańczowo-czarni wyjechali z 3:2.

Mecz w Kunicach był tym z 16 kolejki, który dwukrotnie odwoływalno. W marcu z powodu śniegu, a w maju przez intensywne opady deszczu. Kapryśna pogoda spowodowała, że obie jedenastki spotkały się dopiero teraz. Jako że przed kilkoma tygodniami udało się rozegrać kwadrans, nie zaczynano od pierwszej minuty. Działo się jednak sporo. Już na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 2:2. Dla Chrobrego strzelił najpierw Jacek Ratajewski, a gola do szatni zdobył Szymon Kozołubski. Większy powód do optymizmu mieli jednak miejscowi, bo goście stracili Adriana Zdobylaka, który już w 30 minucie obejrzał drugą żółtą kartkę. Mało tego, w 60 plac gry opuścił jeszcze przez to samo Krzysztof Rutkowski. Podopieczni Tomasza Ficnera, mając w przeszłości podobne doświadczenia, wyszli z opresji. Golem w 90 minucie w wykonaniu Damiana Drewnowskiego postawili na swoim. Choć sędzia przedłużył spotkanie o kolejnych 8 minut, dowieźli cenną wygraną do końca. Cenną, bo dzięki niej zespół zachował szanse na awans na 3 miejsce w klasie okręgowej.

- To jest charakter drużyny - cieszył się trener Tomasz Ficner z kolejnego meczu, w którym gra do końca popłaciła. - Mamy młodą drużyną, z którą rozmowy w szatni to jedno. Drugie to jej ambicja. Dziś wyszliśmy z założenia, że najlepszą obroną jest atak, nawet w dziewięciu. To przyniosło efekt, bo zabiegaliśmy rywali, co było jednym z kluczowych elementów.

Mewa Kunice - Chrobry II Głogów 2:3 (2:2)
Bramki (Chrobry II): Ratajewski 30, Kozołubski 45, Drewnowski 90.
Chrobry II: Mikołajczuk - Soboń, Rutkowski, Kozak, Golec, Adamczewski, Zdobylak, Fidah (60 Ciechelski (75 Jaworski)), Ratajewski, Kozołubski, Obiała (80 Drewnowski).
Żółte kartki (Chrobry II): Soboń.
Czerwone kartki: Zdobylak 25 (Chrobry II - za drugą żółtą), Rutkowski 60 (Chrobry II - za drugą żółtą).