POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest03.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Nie kasować po jednym występie (Mamrot)

11.08.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne


Bramkarze nie mają łatwo. Któryś z napastników fatalnie spudłuje, ale zaraz potem zdobędzie bramkę i właściwie tylko ona będzie przypominana. Tymczasem golkiper może zaliczyć dwie świetne interwencje, które jednak nie zamażą choćby jednego błędu. Poważnego, bo wiążącego się z utratą gola. W podobnej sytuacji znalazł się po sobotnim spotkaniu z UKP Zielona Góra Sławomir Janicki. W stronę Ireneusza Mamrota padło nawet pytanie o ewentualną zmianę między słupkami.

Przy pierwszej bramce Janicki, choć skoczył do dośrodkowanej z rzutu rożnego piłki, nie sięgnął jej. Będący dalej zawodnik UKP miał więc dość łatwą pozycję, bo z wolną przestrzenią. Druga to rzut wolny i z pozoru niegroźny strzał. Futbolówka przeszła obok muru i zaskoczyła głogowskiego bramkarza. Na tyle, że już w zasadzie nie interweniował.
- Zastanawia mnie właśnie ta druga bramka i ustawiony mur. Doświadczony bramkarz nie może pozwolić sobie na takie rozwiązanie - przyznał trener Chrobrego. - Przy pierwszej też popełnił błąd, ale przypomnę sytuację przy wyniku 1:1 lub 1:2, gdy pomógł nam instynktowną obroną, z refleksem. I to w ważnym momencie meczu.
 
Powyższa reguła może jednak decydować o tym, że będzie mu się pamiętać te bramki z Zielonej Góry, a nie to, że w pierwszej i drugiej kolejce ratował Chrobremu skórę przy stanie 0:0.   
- Sławek jest dobrą duszą drużyny, z właściwym charakterem, motywującym resztę zespołu. Dwa spotkania miał bardzo dobre, w Bytomiu i ostatnio przeciwko MKS-owi Kluczbork. Nie chcę więc kogoś kasować po jednym występie. Zmiana? Tydzień pracy przed Rakowem pokaże - dodał Mamrot.

Sam Janicki być może nie będzie w stanie podjąć rękawic. Od dłuższego czasu zmaga się z bolesną kontuzją, jednak do tej pory zaciskał zęby i grał. Teraz, jak sam powiedział przed meczem, może poświęcić kilka dni na całkowite wyleczenie. 

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#