POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest24.01.2022
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Ficner: młodzi i nieobliczalni

14.08.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne


Rezerwy Chrobry Głogów włączają się do walki o ligowe punkty. Zaczynają od wyjazdu. W czwartek o godz. 17.00 zmierzą się z Odrą Ścinawa. To beniaminek, ale podopieczni Tomasza Ficnera, jak przyznaje sam szkoleniowiec, muszą być przygotowani na ciężką walkę w każdym spotkaniu. Cięższą, niż do tej pory.

W poprzednim sezonie drugi zespół skończył na 4 miejscu. W pewnym momencie był nawet liderem klasy okręgowej, a jeszcze dłużej liczył się w walce o awans. Ostatecznie młoda drużyna nie udźwignęła takiej szansy i z końcem sezonu rywalizowała już tylko o jak najwyższą lokatę. Zrobiła sobie jednak nadzieje na kolejny sezon. Inna sprawa, że od tamtego momentu trochę się pozmieniało. Z zespołu odeszło kilku zawodników, a przyszedł w zasadzie jedyny Patryk Przymus, który w grupach młodzieżowych Chrobrego grał już wcześniej, przed tym, jak trafił do Zagłębia Lubin.
- Na pewno jesteśmy mniej liczni, tego nie da się ukryć - przyznaje trener Ficner. - Z drugiej strony tak samo młodzi, a co za tym idzie nieobliczalni. Musimy jednak mieć świadomość tego, że może być trudniej.

Początkowo zespół będzie miał wsparcie z pierwszej drużyny, której kadra jest z kolei liczniejsza, niż w poprzednich rozgrywkach. To już całkiem spory bonus. Ponadto może się posiłkować juniorami, których zajęcia treningowe są łączone właśnie z rezerwami. Mają co prawda swoją Ligę Dolnośląską Juniorów, ale dla niektórych otworzy się szansa pokazania w piłce seniorskiej. W sumie do klasy okręgowej może przystąpić ponad 50 piłkarzy.

W okresie przygotowawczym Chrobry II rozegrał dwa sparingi. W pierwszym pokonał Spartę Grębocice 5:4, ale w spotkaniu wystąpiła mieszanka właściwych rezerw z juniorami. W drugim rywalizowała już sama druga drużyna i ograła A-klasową Spartę Rudna 5:1. Trzecie podejście to już liga, czwartkowy pojedynek w Ścinawie, który jednocześnie bardziej zweryfikuje możliwości zaplecza drugoligowców.


Klasa Okręgowa Seniorów - kolejka 1
Odra Ścinawa - Chrobry II Głogów
Czwartek, 15 sierpnia, godz. 17.00

Tagi

chrobry2    odra scinawa    rezerwy    tomasz ficner   Oferta sponsora


Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#