POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest03.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Bramkarze w liczbach

03.12.2013 Autor: ŁJ Źródło: własne


W tej rundzie Chrobry stracił tylko 8 bramek. Słowo "tylko" nabiera dodatkowego znaczenia, jeśli spojrzeć na liczbę straconych goli przez dalszy w kolejności zespół - 14. To prawie przepaść i spore wyróżnienie dla głogowskiej defensywy, za którą stoją także bramkarze. Dziś sumujemy dokonania Sławomira Janickiego i Mariusza Rzepeckiego, bo właśnie ta dwójka stała między słupkami w minionych miesiącach.
- Dobry bramkarz musi być trochę świrem - to zdanie wypowiedziano już kiedyś, ale tak się składa, że w bramce Chrobry ma postacie nietuzinkowe jeśli chodzi o osobowość. Może właśnie to decyduje o tym, że obaj przeważnie wykazywali solidny poziom?
Sławomir Janicki miał gorszą końcówkę poprzedniego sezonu, ale w związku z odejściem głównego konkurenta to on zaczął sezon w podstawowym składzie. Tak było przez 3 pierwsze kolejki. W tej trzeciej skumulowało się trochę nieszczęść. Stracone w Zielonej Górze bramki, które obciążyły także jego konto (choć Chrobry, mimo strat, i tak wygrał) oraz konieczność wyleczenia kontuzji wywołały Mariusza Rzepeckiego. Rzepecki przyszedł kilka tygodni wcześniej, z odległego Koszalina, z trzeciej ligi, jako 29-latek bez gry w wyższej lidze, niż druga. Każdy więc myślał, że to tylko zmiennik. Mogły na to wskazywać treningi, podczas których zdarzało mu się mocniej oberwać słownie od trenera i początkowe występy. Niepewny na przedpolu, błędne wyliczenia co do wyjść z własnej bramki - wyliczali kibice. Tymczasem "Rzepa" dość szybko przedarł się przez te opinie i zyskał reputację. Od tego momentu bronił przez 13 kolejnych spotkań. Mając przed sobą tak pewną defensywę, zdarzały się mecze, w których rywale nie dali mu się wykazać wobec konkretnego zagrożenia. Aż do Wejherowa, w którym wybronił jeśli nie "setki" to sytuacje zbliżone do pewniaków. Wtedy też pechowo odniósł kontuzję i na finiszu do bramki wrócił Janicki.
O Rzepeckim pisaliśmy szerzej, "Janika" najlepiej sumują statystyki. Biorąc pod uwagę tylko ligowe występy: 5 meczów, 4 z czystym kontem. Jeden w drugim ma podstawy widzieć poważnego konkurenta, więc zimą rywalizacja może być niezła. Z kolei dopiero uczący się 16-letni wychowanek Damian Tyźlik, nawet jeśli jeszcze nie gra, czasu przy takiej dwójce raczej nie marnuje.

Mariusz Rzepecki

13 meczów w lidze
0 meczów w Pucharze Polski
1170 minut gry
6 puszczonych bramek
8 meczów z czystym kontem
0 żółtych kartek
0 czerwonych kartek

Sławomir Janicki

5 meczów w lidze
2 mecze w Pucharze Polski
630 minut gry
5 puszczonych bramek
4 mecze z czystym kontem
1 żółta kartka
0 czerwonych kartek

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#