POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest26.09.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

NDZ. 17.00: STOMIL-CHROBRY

18.04.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne


Wyjątkowo w niedzielę zespół Chrobrego Głogów powalczy o przedłużenie dobrej serii trzech spotkań bez porażki i straty gola. Na tej wiodącej w dobrym kierunku drodze był już beniaminek rozpaczliwie walczący o utrzymanie, zespół z byłym selekcjonerem, którego trenerska posada była uzależniona od meczu z Chrobrym i główny faworyt do awansu. Teraz czas na klub z chyba największymi finansowo kłopotami, Stomil Olsztyn. Ze względu na modernizację i instalację jupiterów na stadionie w Olsztynie, spotkanie odbędzie się w Ostródzie. Początek o godz. 17.00.

Po rundzie jesiennej Stomil zajmował 5 miejsce w tabeli, ale:
- Naszym celem jest utrzymanie się w lidze - mówił trener Mirosław Jabłoński. Będąc w środku, znał sytuację najlepiej. A ta nie należała do wesołych. Finansowe kłopoty po wycofaniu się sponsora, zadłużenie, zaległości w wypłatach, spowodowały, że zimą zawodnicy przez pewien czas trenowali indywidualnie i w obieg poszła wiadomość o możliwym wycofaniu się klubu z rozgrywek. Doszło do tego, że niezbędne środki zaczęli zbierać kibice. W sumie pozyskali blisko 30 000 zł, co - jak czytamy w sporządzonym podsumowaniu - wydano przykładowo na transport na mecze sparingowe, obiady, leki, odżywki, a nawet wodę mineralną. Czarny scenariusz nie miał miejsca i Stomil ubiega się o licencję na kolejny sezon, ale w Olsztynie sami przyznają, że raczej nie mają szans na pozytywne rozpatrzenie wniosku za pierwszym razem. Wszystkie zawirowania znajdują też odzwierciedlenie w sytuacji sportowej. 5 po jesieni zespół w tabeli uwzględniającej tylko wiosenne spotkania zajmuje 12 miejsce. I ma tylko punkt przewagi nad Chrobrym.

Oczywiście, nie znaczy to, że przed Chrobrym duża szansa na punkty. Kadrowa sytuacja drużyny, mimo życzeń wszystkich związanych z klubem, jak na złość poprawić się nie chce. Ze składu po ostatnim spotkaniu wypadł kolejny ofensywny zawodnik, Damian Sędziak. Pomarańczowo-czarni co prawda mają za sobą trzy mecze z rzędu bez porażki i bez straty gola, ale kto je ogląda, ten wie, że jest bardzo ciężko. Nie inaczej będzie pewnie w niedzielę w Ostródzie.
 

 

 

 

O KLUBIE

Pełna nazwa: Olsztyński Klub Sportowy Stomil Olsztyn
Rok powstania: 1945
Adres: Piłsudskiego 69a, 10-596 Olsztyn
Kontakt: (89) 534-12-38
Internet: www.stomilolsztyn.com (oficj.), www.stomil.olsztyn.pl (nieoficj.)
Barwy: biało-niebieskie
Sukcesy:

- 6. miejsce w I lidze - 1995/96
- 1/4 finału Pucharu Polski - (2x) - 1998/99, 2000/01

Stadion (zastępczy):

- Stadion OCSiR Ostróda
- pojemność - 4998 miejsc
- oświetlenie - 2000lx
- boisko - 105 m x 68 m 
 
Bramkarze: Dawid Mieczkowski (92), Michał Przyborowski (95), Piotr Skiba (82).
Obrońcy: Witalij Berezowśkyj (84), Janusz Bucholc (85), Arkadiusz Czarnecki (87), Arkadiusz Mroczkowski (95), Rafał Remisz (92), Naoya Shibamura (82), Dawid Szymonowicz (95), Tomasz Wełna (91), Tomasz Wełnicki (90).
Pomocnicy: Paweł Głowacki (83), Piotr Głowacki (91), Łukasz Jegliński (86), Yasuhiro Kat? (86), Roman Maczułenko (92), Irakli Meschia (93), Bartosz Musiał (95), Ihor Skoba (82), Cezary Sobolewski (96), Michał Trzeciakiewicz (84).
Napastnicy: Łukasz Jamróz (90), Wołodymyr Kowal (92), Paweł Łukasik (86), Rafał Śledź (98), Karol Żwir (95).
Trener: Mirosław Jabłoński. 

 

Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#