POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest03.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Chrobry-Pogoń: warto wiedzieć, że...

06.08.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne


W sobotę mecz z Pogonią Siedlce. Na teraz kilka sportowych ciekawostek i informacji, aby zacząć odpowiednio wprowadzać się w nastrój długo wyczekiwanego spotkania przy Wita Stwosza.


- O tym już pisaliśmy szerzej. Mecz z Pogonią to ligowy mecz nr 150 z trenerem Ireneuszem Mamrotem na ławce. Wcześniejszy okrągły jubileusz Mamrota (100) to 0:0 z UKP Zielona Góra, a jeszcze wcześniejszy (50) to... 0:0 z Elaną Toruń.

- Do tej pory odbyły się dwa mecze Chrobrego z Pogonią. Oba w poprzednim sezonie. Trener Ireneusz Mamrot zapisał na swoje konto dwa zwycięstwa i teraz pewnie zrobi tak, żeby spróbować odnieść trzecie. Z kolei Pogoń za każdym razem prowadził kto inny. W 2014 w Głogowie Daniel Purzycki, a w rewanżu Hiszpan Carlos Alós Ferrer. Kto inny będzie także w sobotę - od lipca szkoleniowcem Pogoni jest Marcin Sasal.

- Pogoń to - oceniając sportowo - chyba najlepiej kojarząca się Chrobremu drużyna w ubiegłym sezonie. W sierpniu 2014, dokładnie w 4 kolejce, Chrobry odniósł w meczu z nią pierwsze zwycięstwo na tym poziomie (do tamtej pory mając na swoim koncie tylko 1 punkt). Od tego 1:0 przy Wita Stwosza ruszyło, ale zatrzymało się na listopadowej wygranej z Widzewem Łódź. Po RTS-ie pomarańczowo-czarni przez pięć kolejek albo remisowali albo przegrywali. Wyjazdowy mecz z Pogonią znów nabrał więc olbrzymiego znaczenia i to dla obu muszących walczyć o utrzymanie stron. Znów też wygrali głogowianie (2:0). Tak więc dwa pojedynki z Pogonią - dwa nieocenione przełamania.

- Skoro o zwycięstwach ChG mowa, o tym drugim w połowie przesądziło trafienie Roberta Pisarczuka. To były zawodnik Pogoni, który jedynego gola dla Chrobrego zdobył właśnie w rywalizacji z dawnym klubem. Ponadto w Siedlcach pamiętają jeszcze Marcela Gąsiora. Z tej dwójki na inaugurację miejsce w składzie znalazł Pisarczuk, ale może teraz to się zmieni?
 
- Trenerskie roszady w Pogoni (od momentu pierwszego meczu z Chrobrym było ich pięciu) pociągnęły za sobą duże przeobrażenia w zespole. Po sezonie, w którym trenerem był m.in. wspomniany Hiszpan, klub opuściło kilkunastu zawodników, w tym czterech obcokrajowców. Nie ma dającego rozgłos Bartosza Tarachulskiego, ale jest za to Mateusz Żytko z Cracovii. On sam ma więcej występów w ekstraklasie niż cały Chrobry.

- O tym też wspominaliśmy: w Głogowie zabraknie kibiców Pogoni. To ich decyzja. Jeszcze przed sezonem wydali oświadczenie informujące o ich braku na meczach Pogoni do końca roku. Zgrzytem stało się oświetlenie, które - mimo znanych wymogów licencyjnych - na stadionie Pogoni nie powstało, a sam zespół przyjmuje "u siebie" w Pruszkowie. Groziło mu też odjęcie dziesięciu punktów. Nie spodobało się to zagorzalszym kibicom, którzy w formie protestu przeciwko zarządzającym opuścili na jakiś czas mecze swojego zespołu. Będą widoczni, ale podczas spotkań Legii Warszawa.

Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#