POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest21.01.2022
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Dziewczyny ChG przed ligą. Poznajcie je

28.08.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne


Po kilku miesiącach wspólnych treningów damski Chrobry przystępuje do ligi. Pierwszy w historii klubu start w kobiecych rozgrywkach oficjalnie w niedzielę. O godz. 11.00 zespół zagra na wyjeździe z Polonią-Stalą Świdnica. Na chwilę przed debiutem w trzeciej lidze poznajcie lepiej głogowskie piłkarki.

Kadra, także ta trenerska, liczy 24 osoby. Trenerem jest Artur Przybył obok którego znajduje się Ewa Tarnowska. 23-letnia zawodniczka to zarazem najbardziej ograna członkini zespołu. W przeszłości, przed poważniejszą kontuzją, grała w młodzieżowej reprezentacji Polski i w ekstraklasie. Początkowo tylko prowadziła zajęcia z dopiero uczącymi się dziewczynami, ale ostatecznie zagra i w ten sposób wesprze doświadczeniem na tyłach.
- Gdybyśmy nie spróbowały, dziewczynom mogłoby się odechcieć, bo niewiele by się działo - mówi E. Tarnowska o powodach startu w lidze już po kilku miesiącach. - Znamy swoją sytuację. Jesteśmy "świeżą" drużyną. Na początek nie chciałybyśmy być na ostatnim miejscu - dodaje.

Początki jak to początki, na pewno będą trudne. - Wiemy o tym. Cel to na razie ukształtować kadrę, by kolejny sezon był łatwiejszy - komentuje trener Artur Przybył.

Przykład Polonii-Stali Świdnica. Dla rywalek ChG to drugi sezon ligowy. W pierwszym na 14 meczów zgromadziły 14 punktów, zanotowały 8 porażek i straciły 60 bramek. Teraz jednak drużyna okrzepła i celuje wyżej. Teraz pokonała w Pucharze Polski Piasta Nowa Ruda 6:0. Sam wyjazd tam będzie ciężki, ale na razie chodzi też o to, by przetrwać trudniejsze początki. - To charakterna grupa - dodaje Przybył na znak, że dadzą sobie radę.

W lidze Chrobry będzie rywalizował z Zagłębiem Lubin, Miedzią Legnica, LUKS-em Ziemia Lubińska, Orlikiem Jelenia Góra i z zespołami, od których zaczyna: Polonią-Stalą Świdnica (niedzielny wyjazd) i ekipą PKSK Gminy Udanin (pierwszy mecz w Głogowie - w sobotę 5 września). Życzymy powodzenia.
 
 
 
 

Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#