Dzisiaj jest21.01.2022

Ofiarny mecz kobiecej drużyny ChG

14.09.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne

Nie było niespodzianki w 3 kolejce trzeciej ligo kobiet. Piłkarki Chrobrego przegrały wczoraj na wyjeździe z Miedzią Legnica 0:5. Powalczyły, można powiedzieć, ofiarnie, bo pojedynek przypłaciły kontuzjami. Z tego powodu boisko przedwcześnie musiała opuścić m.in. pełniąca na nim najważniejszą rolę Ewa Tarnowska, natomiast zastępująca ją Joanna Wozowczyk trafiła do szpitala.

Obie ekipy przystępowały do tego spotkania z innymi celami. Dla Miedzi Chrobry był kolejnym przeciwnikiem, z którym należy wygrać, żeby uczynić krok do awansu. A dla Chrobrego była to kolejna lekcja. Oczywiście faworyt mógł być tylko jeden - Miedź z reprezentantkami U-15 czy U-16 Dolnego Śląska. Przewaga legniczanek nie podlegała dyskusji, ale głogowianki nie zamierzały się poddawać i powalczyły ofiarnie. Niestety, pod koniec pierwszej połowy zespół stracił swoją kapitan i to go trochę podłamało. Oraz zmusiło do zmian w ustawieniu. To wykorzystały zawodniczki Miedzi, które na początku drugiej połowy podwyższyły na 3:0, a następnie na 4:0.
Kolejne minuty do następna kontuzja, tym razem Joanny Wozowczyk, która po przyjeździe do Głogowa trafiła do szpitala.

- Dziękuję dziewczynom za zaangażowanie i za to, że nie przestraszyły się rywalek - mówił trener Artur Przybył. - Wiedzieliśmy, że będzie bardzo ciężko, ale momentami wydarzenia na boisku odbiegały od tego, co nazywamy meczem piłkarskim. Staram się zawsze unikać oceniania sędziów, lecz w tym przypadku uważa, że arbiter momentami niepotrzebnie dopuścił do niebezpiecznej gry i skandalicznego zachowania niektórych piłkarek Miedzi. To skończyło się poważnymi kontuzjami w naszej drużynie. Sumując, dla Miedzi to krok do awansu, dla nas kolejna cenna lekcja.

Następny mecz w sobotę w Głogowie. O 11.00 Chrobry zagra z LUKS Ziemią Lubińską.

MIEDŹ LEGNICA - CHROBRY GŁOGÓW 5:0 (2:0)