Dzisiaj jest24.01.2022

I liga: wciąż wysoko, ale nisko

21.09.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne

Po 9 kolejce Chrobry nieznacznie spadł w tabeli. Obecnie zajmuje 6 miejsce. Dziwnie zabrzmi to, co teraz napiszemy - to jedna z najniższych pozycji zespołu od początku rozgrywek. Niżej (7 lokata) było tylko po identycznej porażce, po 1:2 z GKS-em Bełchatów.

Wykres formy Chrobrego

Piątkowy i sobotnie mecze opisywaliśmy tutaj. Z tych niedzielnych warto zwrócić uwagę na zawody w Chojnicach. Chojniczanka ocknęła się po 1:6 z Bytovią Bytów i remisując 1:1 z Dolcanem Ząbki niemal zepchnęła go z pozycji lidera (Dolcan uratował się golem w 84 minucie). "Chojna" to najbliższy rywal głogowian, ale jej mecz z Dolcanem nie powinien być wyznacznikiem formy. W czwartek zespół Mariusza Pawlaka zagra jeszcze w 1/8 finału PP z GKS-em Bełchatów. Właśnie z tego powodu spotkanie ChG-Chojniczanka odbędzie się później, niż planowano, w niedzielę o 17.00.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry remis w Bytowie uratował Zawisza, a Wigry Suwałki przegrały z Pogonią Siedlce 0:1. Dzień po tym zdarzeniu w Suwałkach zdecydowano się pożegnać z trenerem Zbigniewem Kaczmarkiem. Pracował w Suwałkach od kwietnia 2014, zostawia drużynę na 13 miejscu i na tym poziomie jest piątym szkoleniowcem, który traci pracę. Za nim gorsza seria, cztery mecze, w których ugrał jeden punkt.

Obecnie lideruje Dolcan, ale to może zmienić się w środę. Wtedy zaległe spotkanie Bytovii ze Stomilem. Szansę na skok na najwyższe miejsce mają ci drudzy.