POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest21.01.2022
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

KOBIETY: cała runda to zwycięstwo

12.10.2015 Autor: ŁJ Źródło: własne


Tak szczerze: było zdecydowanie lepiej, niż przypuszczano. Obawiano się ligowego debiutu piłkarek Chrobrego Głogów, ale te właściwie nic sobie z tego nie robiły przez całą rundę. Piłkarska jesień dobiegła końca, w ostatnim meczu dziewczyny Chrobrego odważnie zremisowały z Zagłębiem II Lubin 1:1, mają w sumie 5 punktów i dobre, 5 miejsce na półmetku, po 7 kolejkach. Kolejne mecze dopiero wiosną, ale po takiej pracy mogą na nie czekać z podniesionymi głowami.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania były lubinianki, które mimo krótkiej ławki są bardziej doświadczonym zespołem oraz przewyższają umiejętnościami piłkarskimi. Rywalki, aby liczyć się w walce o awans do drugiej ligi, musiały wygrać i z takim nastawieniem przyjechały do Głogowa.

Nasz zespół, mimo że przed spotkaniem stał na straconej pozycji, też miał swoje cele, m.in. chciał zmazać plamę po bardzo słabym występie w Jeleniej Górze, pokazać się jak najlepiej w derbach i być w dalszym ciągu niepokonaną drużyną na własnym boisku.

W odmienionym trochę składzie gospodynie od pierwszej sekundy zagrały bardzo odważnie i ambitnie, starając się rozbijać wszystkie ataki Zagłębia, a przy nadarzającej się okazji same stwarzały zagrożenie w polu karnym lubinianek. Przeważało Zagłębie, ale raziło nieskutecznością lub bardzo dobrze interweniowały głogowskie zawodniczki. Bardzo dobry wynik z pierwszej połowy trochę uśpił i zaraz na początku drugiej padła bramka dla Zagłębia.

Głogowianki nie złożyły jednak broni i po sześciu minutach doprowadziły do wyrównania po odważnym rajdzie w polu karnym Błaszczyk. Kolejne minuty to próby zarówno Chrobrego, jak i Zagłębia. Nieskuteczne. Spotkanie kończy się więc remisem. Nie dziwiła końcowa radość Chrobrego, bo to cenny punkt z wyżej notowanym rywalem.

Cieszył się też trener Artur Przybył:
- Bardzo duże podziękowania dla dziewcząt za determinację i bardzo ambitną grę na każdym metrze boiska. Nie przestraszyliśmy się faworyzowanego rywala, a dobra gra pressingiem pozwoliła skutecznie rozbijać ataki Zagłębia. Zdobywamy kolejny punkt , który dzisiaj traktujemy jak zwycięstwo. To był zdecydowanie najlepszy mecz w rundzie jesiennej w naszym wykonaniu, a takiej postawy jak dzisiaj życzyłbym sobie w każdym innym.
 

CHROBRY GŁOGÓW - ZAGŁĘBIE II LUBIN 1:1 (0:0)
0:1
Kruk 41
1:1 Błaszczyk 47
CHROBRY: Wodnicka - Gniewosz, Anioł, Więdłocha, Wozowczyk, Momot, Wróbel (58 Kałużna (79 Łużna)), Szperlik (78 Szulc), Jacheć (68 Adamska), Franas (20 Błaszczyk (48 Lasota)), Tomczyk.
ŻÓŁTE KARTKI (CHROBRY): Więdłocha.
 

Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#