POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest24.01.2022
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Samiec: liczę na nich

16.01.2016 Autor: ŁJ Źródło: własne


- Taka kolej rzeczy - mówi o wcześniejszej stracie Damiana Byrtka i bardziej aktualnej Łukasza Bogusławskiego kapitan Chrobrego Adam Samiec. - Dobrze jednak świadczy o pracy, jaką wykonujemy w Głogowie. Nasi zawodnicy robią krok do przodu i wzbudzają zainteresowanie silniejszych.

Przypominając: Damian Byrtek przeszedł do walczącej o ekstraklasę Wisły Płock, natomiast Łukasz Bogusławski trafił do samej ekstraklasy. Obecnie przebywa na obozie z Górnikiem Łęczna i wkrótce Górnik oficjalnie powinien przedstawić go jako swojego. Strata dwóch podstawowych zawodników, dwóch wyróżniających się w lidze i zarazem dwóch środkowych obrońców wywołała poruszenie wśród kibiców. W Chrobrym też przyznają, że nie do końca się z tym liczyli.
- Przede wszystkim liczyliśmy na to, że wszystko będziemy wiedzieli w grudniu - mówi trener Ireneusz Mamrot. - Temat z Łukaszem pojawił się w ostatniej chwili. Jako klub nie bardzo mieliśmy na to wpływ, bo zawodnik miał wpisaną kwotę odstępnego w kontrakcie.

- Mamy siódme miejsce, wysokie wyzwania i chcemy nim sprostać - komentuje natomiast dyrektor Zbigniew Prejs. - Jasne, kilka sytuacji nas zaskoczyło. Nasza dobra gra zaowocowała tym, że zawodnicy mocno zaistnieli na rynku. Straciliśmy dwóch piłkarzy. Z jedną stratą wraz z trenerem Ireneuszem Mamrotem się liczyliśmy. Mam tu na myśli Damiana Byrtka. Jeśli ktoś odpowiednio wcześnie znajduje klub, ma z nim szansę się wybić, to tego nie blokujemy. Troszeczkę zaskoczył nas Łukasz, niestety. Ale tak jest w sporcie, sytuacja personalna się zmienia, a my musimy na to reagować.

Stratę na pewno rekompensują ruchy w drugą stronę. Mateusz Machaj to najbardziej doświadczony pod względem gier w ekstraklasie zawodnik Chrobrego i już raz bardzo mocno klubowi pomógł (awans do drugiej ligi przy jego mocnym udziale). Natomiast Gracjan Horoszkiewicz, sprowadzony właśnie na środek obrony, jest młodzieżowym reprezentantem kraju, ze stycznością w najwyższej klasie i w dodatku młodzieżowcem.
Mamrot: - Cieszymy się, że to wzmocnienia przyszły szybko. Nie tym się kierowaliśmy, bo liczą się piłkarskie umiejętności, ale fajnie, że to osoby stąd. To ważne dla kibiców z Głogowa.

Samiec: - Fajnie, że udało się zrekompensować straty. Są z nami Gracjan i Mateusz. Jako kapitan liczę, że bardzo nam wiosną pomogą.

Tak więc na chwilę obecną w obronie nie:
1) Ilków-Gołąb, Byrtek, Bogusławski, Samiec

tylko:
2) Ilków-Gołąb, Michalec, Horoszkiewicz, Samiec


Czy wariant obrony Ilków-Gołąb - Michalec - Horoszkiewicz - Samiec będzie równie dobry?


Tak
NieOferta sponsora


Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#