POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest03.12.2021
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Dłuższa przerwa Hudymy. Janik zgodnie z planem

18.01.2016 Autor: ŁJ Źródło: własne


Volodymyr Hudyma przez kontuzję stracił końcówkę rundy jesiennej i wszystko wskazuje na to, że ominie go także spory kawałek rundy wiosennej. Ofensywny zawodnik w najbliższym czasie przejdzie zabieg, po którym do treningów będzie mógł powrócić dopiero w kwietniu.

Kłopoty zdrowotne Hudymy zaczęły się już jesienią. Po raz ostatni wystąpił w Płocku, gdzie Chrobry ograł liderującą dziś Wisłę 1:0. Po tym zaczął leczyć odniesioną kontuzję. Chodziło o przeciążenie okolicy mięsni przywodzicieli i mięśni brzucha. W grudniu informacje o jego stanie zdrowia były pozytywne. 26-letni pomocnik przebywał na Ukrainie, gdzie otrzymywał serię zastrzyków. Mówiło się, że do drużyny powróci w drugiej połowie stycznia. Co prawda do kraju wraca, ale na operację.
- Tyle co był u lekarza i decyzja jest taka, że musi przejść zabieg - wyjaśnia trener Ireneusz Mamrot. - Pozostała kwestia dokładnego umówienia wizyty. Po zabiegu, jeśli nie stanie się coś nieprzewidzianego, czekają go przynajmniej dwa miesiące przerwy.

Dodajmy, że Hudyma nie jest jedynym zawodnikiem podstawowego składu leczącego kontuzję. Końcówkę jesieni miał z głowy także nr 1 głogowskiej bramki Sławomir Janicki. Uszkodzone więzadło wymagało leczenia operacyjnego. Zabieg przeszedł w ubiegłym roku. Obecnie przechodzi rehabilitację, ale - z tego co mówi trener - w tym przypadku wszystko przebiega zgodnie z planem. "Janik" ma wrócić do treningów jeszcze przed startem rundy.
- Jest szansa, że stanie się to pod koniec lutego - dodaje Mamrot. - Tak więc w przypadku Sławka wszystko jest tak, jak powinno. Przedłuża się za to z Władkiem. Gdyby wcześniejsze diagnozy lekarskie były właściwie, dziś pewnie trenowałby z nami. Był u kilku lekarzy, którzy przyznawali, że może obejść się bez operacji. Okazuje się, że jednak nie...

Tak więc wiosną, przez jej spory kawałek, Chrobry będzie musiał sobie radzić bez autora dwóch goli i dwóch asyst. Brak Hudymy może zrekompensować ściągnięty Mateusz Machaj, również będący ofensywnym pomocnikiem.  

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#