Dzisiaj jest22.01.2022

Kobiety: 6:5 w sparingu

01.03.2016 Autor: ŁJ Źródło: własne

Do rundy wiosennej w trzeciej lidze kobiet przygotowuje się damski Chrobry. Głogowskie zawodniczki wygrały ostatnio z trampkarzami Łagoszovii Łagoszów 6:5, a każdą bramkę zdobyła inna z dziewczyn.

Jak zaznaczył trener Artur Przybył, drużyna chciała się pokazać po 0:6 z Chrobrym U-13. W starciach z chłopcami faworyzowana nie są, ale już w 3 minucie objęła prowadzenie. Rywale co prawda szybko wyrównali, jednak w 36 minucie wchodząca wtedy Wiktoria Lasota, zresztą była zawodniczka Łagoszovii, w pierwszej swojej akcji zdobyła gola i wówczas było już 4:2. Mniej więcej cios za cios miał miejsce do końca pojedynku, lecz pomyślnie skończyło się to wszystko dla głogowianek.

W drugiej połowie goście chwilowo objęli prowadzenie, ale kobiecy Chrobry zdołał to wszystko naprawić. Poprawiające nastroje przed ligą zwycięstwo zapewniło trafienie Beaty Szperlik. Sprawiający sporo radości gol padł na minutę przed końcem.

- Zawodniczkom należą się ogromne podziękowania za ambitne podejście do spotkania oraz walkę z pełną determinacją - komentował A. Przybył. - Cieszy, że dziewczęta dostosowały się do wskazówek udzielonych przed meczem w szatni. Optymizmem napawa bardzo dobra skuteczność, tym bardziej że każdą z bramek zdobyła inna zawodniczka. Gorzej wyglądała gra w defensywie,  ale lepiej popełniać błędy teraz w meczach kontrolnych niż później w lidze.

spar. Chrobry Głogów kobiety - Łagoszovia Łagoszów trampkarze 6:5 (4:3)