Dzisiaj jest22.01.2022

LDJ: 3-punktowa przewaga Chrobrego

29.09.2016 Autor: ŁJ Źródło: własne

Wracamy do środowych meczów juniorów Chrobrego ze Śląskiem Wrocław. O swoim wypowiada się m.in. Paweł Rząsa, trener drużyny, która po wygranej 1:0 przewodzi z 3-punktową przewagą w tabeli Ligi Dolnośląskiej Juniorów. W drugim spotkaniu podopieczni Grzegorza Nowaka przegrali 1:3.

LDJ: Chrobry Głogów - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
Bramki (Chrobry): Łuszczewski.
Chrobry: Szajkowski - Skiba, Magdziak, Łuszczewski, Dybizbański, Sędziński, Michałowicz, Gil, Nawrot, Flis, Filipowicz. Po przerwie zagrali: Żołądziewski, Tupiec, Stachurski, Susfał, Pleń, Prychod.
Paweł Rząsa, trener: Mecz był bardzo ostry, nie brakowało stykowych sytuacji, w których trzeba było mocno się zaangażować, by wywalczyć piłkę. Zwycięską bramkę w pierwszej połowie zdobył Igor Łuszczewski, który bez przyjęcia celnie uderzył na bramkę. W tej odsłonie stworzyliśmy jeszcze kilka dogodnych okazji, niestety, zabrakło zimnej krwi. A szkoda, bo drugi gol uspokoiłby sytuację na boisku. W drugiej połowie nieco się cofnęliśmy, aby pilnować korzystnego wyniku, postawiliśmy na grę z kontrataku starając się szukać swoich okazji. To nam się opłaciło. Cieszymy się z korzystnego dla nas rezultatu, tym bardziej, że Śląsk to mocny i wymagający przeciwnik. Teraz czeka nas trudne spotkanie w Oławie i na tym się teraz koncentrujemy.

LDJM: Chrobry Głogów - Śląska Wrocław 1:3
Bramki (Chrobry): Szymański.
Chrobry: Mazan - Filipiak, Pietrzczyk, Bielecki, Jóźwiak, Pankowski, Paszek, Glinecki, Turański, Szymański, Wojtaszek. Po przerwie zagrali: Kusy, Krawczuk, Orszulak, Szeibe.
Grzegorz Nowak, trener: Jestem zadowolony z podejścia chłopaków do meczu i z samej gry, szczególnie za pierwszą połowę. Stwarzaliśmy sobie więcej sytuacji bramkowych i dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, zabrakło wykończenia i zimnej krwi pod bramką gości. Uważam, że gdybyśmy wykorzystali te okazji, wynik byłby na naszą korzyść.